Wydarzenia

Informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia sieci Eurodesk Polska.
Nagrody dla Eurodeskowców

Warszawa, 17 listopada 2016 r.  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przyznaje nagrody EDUinspiracje. Wśród laureatów: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa prowadząca regionalny punkt Eurodesku i Krzysztof Andrulonis, korespondent Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Eurodesk EDUinispiruje

Jesień 2016 r.  Sieć Eurodesk Polska wspiera merytorycznie regionalne konferencje FRSE z cyklu EDUinispiracje. Regionalni i krajowi konsultanci sieci prowadzą stoiska (Rzeszów) i sesje informacyjne (Katowice, Oświęcim).

Kampania "Time to Move"

Cała Polska, październik 2016 r.  Europejska kampania Time to Move, organizowana przez sieć Eurodesk przy wsparciu programu Erasmus+, odbyła się już po raz trzeci. Pod wieloma względami była to edycja rekordowa. Przez cały październik w wielu polskich miastach odbyło się wiele ciekawych wydarzeń.

Szkolenie z Eurolekcji Eurodesk Polska

Warszawa, 20-21 września 2016 r.  Kolejne szkolenie z prowadzenia autorskich eurolekcji Eurodesk Polska. Nowych prowadzących szkolą najlepsi z najlepszych czyli… doświadczeni konsultanci Eurodesk Polska.

Zmieniamy Warszawę

Warszawa, 10 września 2016 r.  Przedstawiciele Eurodesk Polska po raz kolejny biorą udział w pikniku „Eurodesk zmienia Warszawę”.  Na stoisku informacyjnym nie zabrakło ani materiałów informacyjnych, ani… pytań do konsultantów Krajowego Biura.

Szkolenie roczne Eurodesk Polska

Konstancin-Jeziorna, 20-23 czerwca 2016 r.  Partnerstwa w programie Erasmus+ były tematem tegorocznego trzydniowego szkolenia rocznego Eurodesk Polska dla przedstawicieli organizacji należących do sieci. Znajomość programu Erasmus+ to obowiązek każdego konsultanta Eurodesk Polska.

Eurodesk na spotkaniu sieci informacyjnych

Warszawa, 16 czerwca 2016 r. Eurodesk bierze udział w kolejnym spotkaniu sieci informacyjnych Unii Europejskiej. Prezentuje swoje działania i plany. Organizatorem spotkania jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce.

Finał 21. edycji konkursu Forum Pismaków

Katowice, 1 czerwca 2016 r. Przedstawiciele najlepszych gazet szkolnych z całego kraju wzięli udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych i prezentowali swoje gazety. Najstarszy konkurs mediów szkolnych odbywał się pod patronatem Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Networking w praktyce

Warszawa, 20 maja 2016 r. Koordynator Eurodesk Polska dzieli się swoimi doświadczeniami z koordynowania siecią. W konferencji KOWEZIU „Zewnętrzne wsparcie szkół w realizacji doradztwa edukacyjno – zawodowego” bierze udział ponad 100 doradców zawodowych z całej Polski.

Eurodesk na Paradzie Schumana

Warszawa, 7 maja 2016 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Eurodesk Polska jak co roku uczestniczą w Paradzie Schumana. Na stoisku informacyjnym w Miasteczku Europejskim można było zdobyć informacje na temat mobilności, edukacji i współpracy międzynarodowej, np wolontariatu w Europie.

Szkolenie wprowadzające dla nowych konsultantów sieci Eurodesk Polska

Konstancin-Jeziorna, 26-29 kwietnia 2016 r  Osieczna, Lubin, Dąbrowa… Tam też działa Eurodesk Polska. W kolejnym szkoleniu wstępnym uczestniczyło 16 nowych konsultantów z 12 miast. - Szkolenie było ciekawe i prowadzone na naprawdę wysokim poziomie - niemal jednomyślnie oceniali uczestnicy.

Szkolenie wstępne koresponetów Europejskiego Portalu Młodzieżowego

Warszawa, 15-16 kwietnia 2016. Druga grupa młodych ludzi rozpoczęła współpracę z Europejskim Portalem Młodzieżowym. W programie szkolenia znalazły się informacje o sieci Eurodesk, warsztaty z gatunków dziennikarskich a także praca w grupach, w trakcie której powstało wiele pomysłów na ciekawe teksty.

Spotkania roczne Eurodesk Polska

Warszawa, 23-24 lutego 2016. Cykliczne spotkanie sieci Eurodesk Polska. Blisko 40 konsultantów z całej Polski wymieniało doświadczenia i rozmawiało planach na najbliższy rok. Elementem spotkania były też warsztaty z mediów  społecznościowych i promocji oraz szkolenie z programów grantowych i udzielania informacji.

Szkolenie z prowadzenia warsztatów „Papiery do kariery”

Warszawa, 22 lutego 2016 r. Inauguracja projektu „Papiery do kariery”. 20 konsultantów Eurodesk Polska szkoli się z prowadzenia warsztatów na temat dokumentów Europassa. Będą je prowadzić przez cały rok. „Papiery do kariery” to kolejne warsztaty w ofercie Eurodesk Polska. Opisy wszystkich na stronie „Eurolekcje”

Wizyta studyjna chorwackich multiplikatorek

Warszawa, Pomorze, 24-25 listopada 2015 r. Ada ze Splitu, Tamara z Rieki, Danijela z Zagrzebia – przedstawicielki trzech chorwackich punktów Eurodesku gościły na wizycie studyjnej w Polsce. Poznały działania, usługi i know-how Eurodesk Polska. Odwiedziły również nasze punkty na Pomorzu oraz klub młodzieżowy prowadzony przez Stowarzyszenie „Mierz wysoko”.

Szkolenie dla korespondentów Europejskiego Portalu Młodzieżowego

Konstancin-Jeziorna, 12-15 listopada 2015 r. News, wywiad, artykuł informacyjny, prawo prasowe i źródła informacji - to tylko niektóre tematy zaawansowanego szkolenia dziennikarskiego dla korespondentów EPM. Dodatkową atrakcją były spotkania z praktykami, czyli Pawłem Sito i Leszkiem Talko. 

Szkolenie wprowadzające dla nowych konsultantów sieci Eurodesk Polska

Warszawa, 14-17 września 2015 r. Kolejna grupa konsultantów wzięła udział w szkoleniu wstępnym, które obejmowało informacje dotyczące działalności Eurodesku a także programu Erasmus+. Efektem szkolenia są także pomysły na wspólne projekty, które już wkrótce zostaną zrealizowane.

„Uczenie się poprzez dzielenie się”- INSPIR@CJE 2015

Warszawa, 2-3 lipca 2015 r. Już po raz trzeci w Warszawie odbyła się konferencja organizowana m.in przez redakcję portalu Edunews.pl oraz firmę Think Global. W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele i działaczy organizacji edukacyjnych. FRSE było partnerem wydarzenia, a Eurodesk odpowiadał na pytania na stoisku informacyjnym.

Spotkanie Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego

Warszawa 29 czerwca 2015 r. Działalność Eurodesku w Polsce i korzyści wynikające z funkcjonowania systemów informacji i doradztwa dla młodzieży to tematy wystąpienia koordynatora Eurodesku Wawrzyńca Patera na spotkaniu dotyczącym poradnictwa zawodowego. Konferencję zorganizowało MPiPS.

„Tramwaj Europejski” (Europa zmienia Warszawę)

Warszawa, 24 czerwca 2015 r. Dzięki uprzejmości sieci Europe Direct Warszawa konsultant Krajowego Biura Eurodesku poprowadził eurolekcję w pędzącym przez Warszawę zabytkowym tramwaju. W tych niecodziennych warunkach młodzi uczestnicy dowiedzieli się o europejskich możliwościach rozwoju edukacyjnego, zawodowego, osobowościowego...

Europa zmienia Warszawę

Warszawa, 22 czerwca 2015 r. Już po raz szósty Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z Warszawy zorganizował tygodniowe wydarzenie prezentujące sposób, w jaki Unia Europejska wpływa na współczesny obraz stolicy. Podczas prezentowania wpływu UE na naukę, edukację i sport nie mogło zabraknąć Eurodesku i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Finał ogólnopolskiego konkursu Forum Pismaków

Katowice, 12-13 czerwca 2015 r. Jubileuszowa 20. edycja konkursu mediów szkolnych Forum Pismaków odbywała się pod patronatem Eurodesku i Europejskiego Portalu Młodzieżowego. W ramach patronatu redaktorka Portalu Monika Toppich poprowadziła warsztaty dla laureatów konkursu. Otrzymali oni również nagrody i gadżety promocyjne.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Warszawa, 9 czerwca 2015 r. Najlepsze projekty młodzieżowe w jednym miejscu - czyli w Arkadach Kubickiego. Nie mogło tam zabraknąć również Eurodesku i Europejskiego Portalu Młodzieżowego, o których opowiadała Monika Toppich. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Europejski Tydzień Młodzieży

Gdańsk, 5 maja 2015 r. Małgorzata Piotrowska oraz Monika Toppich reprezentowały Eurodesk Polska podczas Forum "jEsTeM aktywny". W ramch Forum odbyły się spotkania informacyjne, targi dobrych praktyk i organizacji oraz debata z udziałem polityków, przedsiębiorców i ekspertów rynku pracy.

O informacji młodzieżowej w Toruniu

Toruń, 29 kwietnia 2015 r. Wawrzyniec Pater, koordynator Eurodesk Polska prowadzi wykład nt. roli informacji w aktywizowaniu młodzieży podczas konferencji „Kondycja i możliwości rozwoju informacji młodzieżowej”, zorganizowanej przez Regionalny Punkt Eurodesku w Toruniu.

Szkolenie dla korespondentów Europejskiego Portalu Młodzieżowego

Warszawa, 17-18 kwietnia 2015 r. Mają od 15 do 29 lat, mieszkają w całej Polsce i właśnie rozpoczęli współpracę z Europejskim Portalem Młodzieżowym. W myśl zasady "młodzi dla młodych" będą tworzyć teksty, które znajdą się na portalu.

Szkolenie z eurodeskowych Eurolekcji

Warszawa, 6-7 października 2014 r. Europraca, Euroszanse, Eurowolontariat, Eurostudia, Euroaktywacja - te 5 różnych lekcji-warsztatów będą wkrótce prowadzić konsultanci Eurodesku w kolejnych miastach w Polsce.

Szkolenie wprowadzające dla nowych konsultantów sieci Eurodesk Polska

Warszawa, 16-19 września 2014 r. Sieć Eurodesk Polska powiększa się o nowe regionalne i lokalne punkty informacyjne. Częstochowa, Białystok, Bielsko-Biała... Znikają kolejne białe plamy na mapie informacji europejskiej dla młodzieży.

Szkolenie roczne "Bądź na plusie z Erasmusem"

Konstancin Jeziorna, 24-27 czerwca 2014. Szkolenie dla konsultantów sieci Eurodesk Polska oraz pracowników organizacji goszczących punkty informacyjne Eurodesk. Tematem przewodnim szkolenia były mobilności w ramach programu unijnego Erasmus+, przyjętego na lata 2014-2020.

Niekongres Animatorów Kultury

Warszawa, 15 maja 2014. Eurodesk dociera z informacją europejską wszędzie tam, gdzie tylko ma taką możliwość. Tym razem Łukasz poprowadził lekcję europejską dla osób pracujących jako animatorzy kultury.

Międzynarodowe spotkanie multiplikatorów sieci Eurodesk

Kraków, 18-20 kwietnia 2013. Ponad 40 przedstawicieli krajowych punktów Eurodesk przyjechało do Krakowa, aby debatować nad przyszłością sieci Eurodesk w nowej pespektywie finansowej 2014-2020. Jednym z najważniejszych tematów był Europejski Portal Młodzieżowy.