Powiedzieli o nas

Mirosław Marczewski

Działalność Eurodesku oceniam bardzo pozytywnie. To istotna wartość dodana dla Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Krajowe Biuro Eurodesk Polska współpracuje z wieloma programami zarządzanymi przez FRSE, nadzoruje pracę punktu informacyjnego Fundacji, uczestniczy w naszych seminariach, konferencjach i szkoleniach. Eurodesk efektywnie informuje o inicjatywach FRSE – eurodesk.pl to jedna z popularniejszych witryn internetowych Fundacji.

Mirosław Marczewski
Były Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Justyna Opoka

Eurodesk jest skarbnicą wiedzy i projektów z której, dzięki przejrzystości strony i bazy z informacjami o grantach, studiach, czy projektach z pierwszej ręki, mogą korzystać młodzi ludzie. Mając  16 lat jeden artykuł zamieszczony na stronie wywrócił mój świat do góry nogami i kilka dni później wyruszyłam na półtorej miesięczną przygodę w ramach EVS na Bałkany. Działalność informacyjna Eurodesku jest na tyle szeroka i rzetelna, że od wyjazdu na EVS jest podstawą w moich dalszych przedsięwzięciach i realizowanych projektach.

Justyna Opoka
była wolontariuszka EVS
prezes organizacji MaY - Media and Youth

Joanna Wójtowicz

Eurodesk jest dla mnie i dla mojej organizacji znaczącym wsparciem. Dzięki szkoleniom organizowanym przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska moja instytucja opracowała koncepcję projektu w programie Erasmus+, do którego partnerów znaleźliśmy dzięki… intranetowi, z którego korzystają konsultanci Eurodesku z całej Europy. Odpowiedź na mój apel była zdumiewająca - zarówno pod kątem ilości jak i jakości zgłoszeń. Przekonałam się, że Intranet Eurodesku to znakomite i bardzo skuteczne narzędzie do poszukiwania partnerów.

Joanna Wójtowicz
konsultantka regionalnego punktu Eurodesk Polska
działającego przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

Jakub Radzewicz

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych od początku współpracuje z Eurodesk Polska. I bardzo sobie tą współpracę ceni. Pod koniec 2013 roku nawiązaliśmy partnerstwo strategiczne. Postanowiliśmy, że do sieci Eurodesk Polska będą należeć wszystkie organizacje działające w PROM. To znacznie zwiększa ich potencjał.

Jakub Radzewicz
Były Przewodniczący Zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych

Kamil Stanos

Największą wartością Eurodesku są ludzie, których poznajemy podczas wydarzeń projektowych, na eurodeskowych spotkaniach i szkoleniach. Znaczącą wartością dodaną są publikacje i materiały promocyjne Eurodesk Polska oraz wsparcie merytoryczne, na które zawsze możemy liczyć. Eurodesk podnosi też naszą wiarygodność, a  dzięki dostępowi do intranetu i bazy danych, możemy szybko i łatwo dotrzeć do przydatnych informacji „z pierwszej ręki”’.

Kamil Stanos
konsultant regionalnego punktu Eurodesk Polska w Kielcach
działającego przy Stowarzyszeniu Edukacja przez Internet

Magdalena Samul-Szerwińska

Członkowstwo w Eurodesku jest dla naszej organizacji bardzo ważne. Dzięki sieci zyskujemy nowe możliwości współpracy, łatwiejszy dostęp do informacji, atrakcyjne dla młodzieży materiały informacyjne i promocyjne. Jedyne w swoim rodzaju są internetowe narzędzia Eurodesku. Intranet jest potężnym źródłem wiedzy, w którym można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Magdalena Samul – Szerwińska
konsultantka regionalnego punktu Eurodesk Polska w Szczecinie
działającego przy Sekretariacie ds. Młodzieży
Województwa Zachodniopomorskiego

Anna Atłas

Gdy byłam dyrektorką programu “Uczenie się przez całe życie” ściśle współpracowaliśmy z programem Eurodesk. Korzystaliśmy ze strony Eurodesku, newsletterów, publikacji i prowadzonych przez Eurodesk zajęć z młodzieżą. Dzięki sieci multiplikatorów Eurodesk Polska byliśmy w stanie szybko i skutecznie rozpowszechniać informacje na poziomie regionalnym i lokalnym. To była synergia w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Anna Atłas
Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,
była dyrektor programu “Uczenie się przez całe życie”
   

Marysia Bukowska

Warsztaty Eurodesku o wolontariacie za granicą były dla mnie dużym i niezmiernie pozytywnym zaskoczeniem. W niczym niepodobne do wykładu ani szkolnej lekcji. Prowadzone kreatywnie i z pomysłem, pomogły mi lepiej zrozumieć, „jak to wszystko działa”.

Marysia Bukowska z Kielc

Zofia Ślęzakowska

Eurodesk jest często odpowiedzią na problemy formułowane przez młodych ludzi w czasie debat z ich udziałem. Gdy młodzi ludzie narzekają na brak dostępu do informacji dotyczącej wolontariatu, możliwości podjęcia studiów, pracy w krajach UE czy realizacji wymiany młodzieżowej, okazuje się, że w ich mieście jest punkt Eurodesk Polska, który jest w stanie spełnić te oczekiwania.

Zofia Ślęzakowska
Zastępca dyrektora Programu Erasmus+ Młodzież

 

Andrzej Szołdra

Gimnazjum nr. 1 w Piaskach miało możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w międzynarodowym projekcie młodzieżowych TriM Hattrick dla Europy 2012 w  Niemczech, gdzie byliśmy jednym z 6 partnerów (Polska, Niemcy, Ukraina). Informację o projekcie znaleźliśmy w elektronicznym newsletterze Eurodesk Polska. Projekt był realizowany z okazji Euro 2012 i jego główną tematyką był sport uliczny oraz migracje. Od tamtej pory korzystamy z informacji zamieszczonych na Eurodesk, a także z eurolekcji  prowadzonych przez regionalnych konsultantów.

Andrzej Szołdra
nauczyciel Gimnazjum nr. 1 im. Antoniego Norberta Patka
w Piaskach, koordynator projektu

Barbara Sibila

Eurodesk daje możliwość promowania mojej placówki w kraju i za granicą. Pomaga też w zdobywaniu nowych odbiorców – młodzieży szukającej informacji o Unii Europejskiej. Trafiam do nich m.in. poprzez prowadzenie eurodeskowych lekcji europejskich, które stanowią znaczące wzbogacenie oferty edukacyjnej mojej placówki.

Barbara Sibila
konsultantka regionalnego punktu Eurodesk Polska w Zielonej Górze
działającego przy Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”

Mikołaj Różycki

Działalność informacyjna i szkoleniowa Eurodesku w Polsce zwiększa liczbę i jakość projektów wymian młodzieży. Pomoc Eurodesku w poszukiwaniu partnerów jest bezcenna.

Mikołaj Różycki
Koordynator Akcji 2. Programu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne -  Młodzież

 

Grzegorz Sojka

Jestem pod wielkim wrażeniem odpowiedzi udzielonej przez Eurodesk, uzyskane informacje z pewnością zaprocentują pozyskaniem partnerów do naszego projektu z zagranicy.

Grzegorz Sojka
Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ