TIME TO MOVE

Edukacyjna gra o Europie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.  Zachęca do poznawania krajów starego kontynentu feerią atrakcyjnych i różnorodnych zadań. Gracze odpowiadają na pytania, rywalizują w pojedynkach, grają w kalambury…

W grze liczy się nie tylko dobra orientacja w takich dziedzinach jak kultura, polityka czy geografia, ale też refleks i wyobraźnia. W którym europejskim kraju na jednego mieszkańca przypada najwięcej muzyków heavy metalowych? Gdzie są największe zbiory truskawek? Z takimi pytaniami mierzą się gracze. Muszą też umieć pokazać rożne czynności i stany – np. jedzenie spaghetti czy strach przed pająkiem.

Grę „Time to Move” powstała z inicjatywy europejskiego biura Eurodesku, które do współpracy zaprosiło ekspertów od gier. Jednym z nich był Piotr Krzystek ze Stowarzyszenia Europe4Youth, przy którym działa regionalny punkt Eurodesku w Krakowie (przeczytaj wywiad z Piotrem).

Grą dysponują i ją prowadzą tylko i wyłącznie konsultanci regionalni i lokalni Eurodesk Polska z następujących miast– Bielsko-Biała, Bytów (woj. pomorskie), Gdańsk, Kołobrzeg, Konin, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Toruń, Warszawa, Warszawa-Wola (dane teleadresowe na mapce Eurodesk Polska).