Eurolekcje -

Time to move

Edukacyjna gra o Europie.  Zachęca do poznawania krajów starego kontynentu feerią atrakcyjnych i różnorodnych zadań. Gracze odpowiadają na pytania, rywalizują w pojedynkach, grają w kalambury…


W grze liczy się nie tylko dobra orientacja w takich dziedzinach jak kultura, polityka czy geografia, ale też refleks i wyobraźnia. W którym europejskim kraju na jednego mieszkańca przypada najwięcej muzyków heavy metalowych? Gdzie są największe zbiory truskawek? Z takimi pytaniami mierzą się gracze. Muszą też umieć pokazać rożne czynności i stany – np. jedzenie spaghetti czy strach przed pająkiem.

W pierwszej kolejności gra „Time to Move” przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Powstała z inicjatywy europejskiego biura Eurodesku, które do współpracy zaprosiło ekspertów od gier. Jednym z nich był Piotr Krzystek ze Stowarzyszenia Europe4Youth, przy którym działa regionalny punkt Eurodesku w Krakowie (przeczytaj wywiad z Piotrem).

Grą dysponują i ją prowadzą tylko i wyłącznie konsultanci regionalni i lokalni Eurodesk Polska z następujących miast– Bielsko-Biała, Bytów (woj. pomorskie), Gdańsk, Kołobrzeg, Konin, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Toruń, Warszawa, Warszawa-Wola. Dane teleadresowe w dziale: //kontakt.

#timetomove   #eurogra

Data utworzenia:

stopka strony