Eurolekcje -

Eurowolontariat

Lekcja poświęcona jest pracy społecznej za granicą. Wolontariat w innym kraju to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, podszlifowanie języka obcego.


Doświadczenia zdobyte w czasie wolontariatu procentują w przyszłości. Bywają atutem przy rekrutacji na studia czy ubieganiu się o pracę. Wolontariat to również jeden ze sposobów wykorzystania „gap year” – przerwy przed, w trakcie lub po skończeniu studiów. Popularność wolontariatu zagranicznego wśród młodzieży rośnie. To także jeden z priorytetów polityki młodzieżowej UE.

W trakcie lekcji uczniowie zastanawiają się, czym jest wolontariat, analizują najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem za granicą i poznają programy wolontariatu zagranicznego. Dowiadują się, gdzie szukać informacji na tematy poruszane w czasie lekcji.

UWAGA: Lekcja Eurowolontariat ma także dłuższą półtoragodzinną wersję, w czasie której uczniowie dodatkowo rozwiązują quiz, oglądają filmy o wolontariacie lub spotkają się z wolontariuszami.

Metody pracy: burza mózgów, quiz, praca indywidualna, praca w grupach, praca w parach, wykład.

Zobacz film o lekcji:

#wolontariat   #lekcje

Data utworzenia:

stopka strony