FILMY

Filmy Eurodesk Polska dokumentują i promują naszą działalność. Przede wszystkim eurolekcje, które konsultanci Eurodesk Polska prowadzą w całej Polsce. Nakręciliśmy też reportaż o naszej sieci, film dokumentalny o tym, co młodzi Polacy sądzą o wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz filmy dokumentujące przebieg naszych projektów informacyjnych. Większość zrealizowała profesjonalna ekipa filmowa.

REPORTAŻ Eurodesk Polska

Eurodesk Polska to przede wszystkim ludzie. Ciekawi i niebanalni. Z pasją i poczuciem misji. Zawsze chętni do pomocy. Warto ich poznać. Reportaż o sieci nakręciliśmy w czasie jednego ze spotkań pracowników organizacji i instytucji należących do naszej sieci. W dwóch wersjach: dwu- i pięciomintowej.

 

EUROLEKCJE - FILMY PROMOCYJNE

EUROSZANSE     

Euroszanse to lekcja o tym, że każdy młody człowiek może realizować projekty korzystając  z funduszy młodzieżowych.

EUROWOLONTARIAT

Indywidualny i grupowy, płatny i bezpłatny, krótkoterminowy i długoterminowy, społeczny i misyjny. Wolontariat za granicą ma wiele oblicz. Poznasz je w czasie lekcji "Eurowolontariat".

EUROSTUDIA

Studiowanie za granicą to wyzwanie? W czasie tej lekcji przekonujemy, że nie taki diabeł straszny.

EUROPRACA

W Unii pracują setki tysięcy Polaków. Wielu młodych zastanawia się, czy pójść w ich ślady. Dla nich jest lekcja o pracy w Europie.

MŁODZIEŻ W EUROPIE

Podsumowanie wszystkich lekcji, a jednocześnie reportaż o tym, co młodzi ludzie myślą o Unii Europejskiej. Z kamerą odwiedziliśmy szkoły w trzech polskich miastach.

PROJEKTY EURODESK POLSKA

EUROAKTYWACJA

Celem projektu było zachęcanie młodzieży do aktywności. Projekt składał się z konkursów i warsztatów.  Konsultanci Eurodesku prowadzą je do  dziś.

EUROPA DLA MŁODZIEŻY

Projekt sieciowy Eurodesk Polska A.D 2012.  21 konsultantów, 190 warsztatów, 50 miast, 4500 uczestników. I wszystko jasne. 

TIME TO MOVE

„Time to Move?” – międzynarodowy tydzień informacji o mobilności w Europie. Projekt realizowany był w październiku 2014 r. w 13 krajach UE, w tym w ponad 20 miejscowościach w Polsce.