Eurolekcje -

Euroszanse

Oto gra, która nieodwracalnie poszerzy Twoje horyzonty i zmieni perspektywę na przyszłość. Poznaj świat pełen możliwości ! Poznaj ofertę Unii Europejskiej! Poznaj swoje Euroszanse!


„Euroszanse” to gra planszowa o różnych formach mobilności w Europie i aktywności. Dzięki niej dowiesz się jak wyjechać za granicę – na staże i praktyki, na studia, na wolontariat, zobaczysz jak organizować projekty lokalne i międzynarodowe, poznasz granty, stypendia i konkursy dla młodzieży. Wszystkie możliwości – w sumie blisko czterdzieści –  z którymi zetkniesz w czasie gry istnieją naprawdę.

Grę prowadzą konsultanci lokalni i regionalni Eurodesk Polska z następujących miast: Bielsko-Biała, Bytów (woj. pomorskie), Gdańsk, Kołobrzeg, Konin, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Toruń, Warszawa, Warszawa-Wola (dane teleadresowe na: //kontakt)

Gra „Euroszanse” weszła do oferty Eurodesk Polska w październiku 2019 roku. Opracowało ją Krajowe biuro Eurodesk Polska i Fundacja "Innovatorium". Gra przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. Na jej przeprowadzenie potrzeba co najmniej 90 minut.

Data utworzenia:

stopka strony