EVS dla młodych dziennikarzy

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
07-10-2016

Stowarzyszenie Euro Lider szuka wolontariuszy zainteresowanych udziałem w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 14th In Palace w Sofii.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie 75 wolontariuszy z 15 państw europejskich (po pięciu z każdego kraju partnerskiego). Młodzi ludzie wezmą udział w dwutygodniowym programie edukacyjnym, a następnie stworzą międzynarodowy newsroom, obsługujący festiwal.

Zadaniem ochotników będzie prezentowanie autorów i filmów obecnych w programie festiwalu oraz przeprowadzanie wywiadów z twórcami i pisanie artykułów na temat wyświetlanych filmów.

Do obowiązków wolontariuszy będzie należało także robienie zdjęć i filmowanie oraz publikowanie przygotowanych materiałów m.in. w mediach społecznościowych. 

Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby w wieku od 18 do 30 lat, znające język angielski w mowie i piśmie, zainteresowane dziennikarstwem, nowymi mediami, fotografią oraz sztuką i kulturą. Szczególnie mile widziane będą osoby otwarte, pozytywnie nastawione do świata, tolerancyjne i pomocne, potrafiące pracować w zespole.

W ramach projektu wolontariusze otrzymują zwrot kosztów dojazdu, zakwaterowanie (hotele, hostele, akademiki), zwrot kosztów wyżywienia, ubezpieczenie i kieszonkowe.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia i CV na podany niżej adres.

Gdzie: 
Sofia, Bułgaria
Kiedy: 
5 listopada – 14 grudnia 2016 r
Telefon: 
502 664 038
Deadline: 
31.10.2016