Eurowolontariat

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu u naszych zachodnich sąsiadów – ten projekt może być dla ciebie idealny. Projekty trwają od 6 do 18 miesięcy i są bardzo różnorodne.
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe zastanów się: czy jesteś osobą cierpliwą, troskliwą, chcesz zająć się opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie? Możesz wyjechać na rok i pomagać im w codziennym życiu, nauce, rozwijaniu swoich zainteresowań...
Wolontariat dla miłośników kotów. Poświęć trochę czasu, aby pomóc tym uroczym futrzakom.
Często podróżujesz i mieszkanie w hostelu nie jest ci obce? Jeśli zdecydujesz się na ten wolontariat, za nocleg nie zapłacisz ani grosza.
Ty też możesz pomóc spełnić marzenia dzieciom z poważnymi chorobami. Zgłoś się do pomocy przy jednym z obozów wakacyjnych organizowanych przez węgierską Fundację Bátor Tábor. W ofercie także obozy dla dzieci z Polski!
Nie ma nic gorszego niż udać się na spacer plażą lub górską wędrówkę i napotkać na swojej drodze mnóstwo śmieci... Znasz to? Workcampy Legambiente to doskonała okazja, by przywrócić naturze jej naturalne piękno.
Jeśli lubisz obserwować ptaki, na tym projekcie połączysz przyjemne z pożytecznym. Będziesz mógł jednocześnie podziwiać – i chronić skrzydlatych przyjaciół.
Interesujesz się archeologią? Te workcampy są dla ciebie! Weźmiesz udział w pracach polowych, nauczysz się technik prowadzenia wykopów oraz rejestrowania i przetwarzania danych archeologicznych.
Lubisz ludzi, poczucie wspólnoty i piękno przyrody? Wolontariat w No Name Free Hostel, darmowym hostelu fundowanym z crowdfundingu, to okazja do zaangażowania się w kolektyw i poznania wielokulturowego środowiska w wyjątkowym miejscu.
To nie przelewki. Unijny wolontariat humanitarny EU Aid Volunteers często często wymaga od kandydatów odpowiedniego doświadczenia. Miejsca, gdzie odbywają się projekty, czasami nie są ani spokojne, ani całkiem bezpieczne. Palestyna, Ghana, Sierra Leone...
Jeśli interesuje cię ojczyzna Elfriede Jelinek, możesz poznać jej kraj – a przy okazji zrobić coś dobrego. W ramach projektu Experience Austria!
Jeśli bliska ci jest idea pokoju, pojednania narodów, koncepcja zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości społecznej – oto coś dla ciebie.
Chcesz pomóc chronić przyrodę? Uczyć dzieci z domu dziecka? A może pracować na wsi? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi tak - ten wolontariat jest dla ciebie!
Troszczysz się o przyszłość naszej planety? Organizacja ekologiczna działająca w Brnie i Hostětínie również. Zgłoś się do pomocy!
Latem można nie tylko byczyć się na plaży, ale i działać – na przykład na rzecz ludzi biednych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Przejmujesz się problemami tego świata? Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym w Afryce, Azji, Ameryce Południowej? Wybierając ten projekt będziesz mieć na to aż 18 miesięcy!
Uśmiech podopiecznych – bezcenny. Wspólne chwile z wolontariuszami z innych krajów – bezcenne. Za całą resztę… nie musisz płacić. Europejski Korpus Solidarności finansuje Unia.
Nowa inicjatywa Unii Europejskiej. Celem realizowanych działań jest wspieranie mieszkańców rejonów, w których potrzebna jest pomoc. Chodzi o miejsca dotknięte lub zagrożone katastrofami, skupiska emigrantów, obszary mało rozwinięte, biedne...
Pasjonujesz się muzyką, literaturą lub nauką? Co roku poszukiwani są wolontariusze do pomocy przy czterech festiwalach Cheltenham: jazzu, nauki, muzyki i literatury.
Masz ukończone 16 lat i dobrze mówisz po francusku lub po niemiecku? Jesteś osobą cierpliwą i wyrozumiałą? Pomóż osobom z autyzmem spędzić niezapomniane wakacje!

Strony