Eurowolontariat

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu u naszych zachodnich sąsiadów – ten projekt może być dla ciebie idealny. Projekty trwają od 6 do 18 miesięcy i są bardzo różnorodne.
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe zastanów się: czy jesteś osobą cierpliwą, troskliwą, chcesz zająć się opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie? Możesz wyjechać na rok i pomagać im w codziennym życiu, nauce, rozwijaniu swoich zainteresowań...
Wolontariat dla miłośników kotów. Poświęć trochę czasu, aby pomóc tym uroczym futrzakom.
Często podróżujesz i mieszkanie w hostelu nie jest ci obce? Jeśli zdecydujesz się na ten wolontariat, za nocleg nie zapłacisz ani grosza.
Ty też możesz pomóc spełnić marzenia dzieciom z poważnymi chorobami. Zgłoś się do pomocy przy jednym z obozów wakacyjnych organizowanych przez węgierską Fundację Bátor Tábor. W ofercie także obozy dla dzieci z Polski!
Nie ma nic gorszego niż udać się na spacer plażą lub górską wędrówkę i napotkać na swojej drodze mnóstwo śmieci... Znasz to? Workcampy Legambiente to doskonała okazja, by przywrócić naturze jej naturalne piękno.
Jeśli lubisz obserwować ptaki, na tym projekcie połączysz przyjemne z pożytecznym. Będziesz mógł jednocześnie podziwiać – i chronić skrzydlatych przyjaciół.
Interesujesz się archeologią? Te workcampy są dla ciebie! Weźmiesz udział w pracach polowych, nauczysz się technik prowadzenia wykopów oraz rejestrowania i przetwarzania danych archeologicznych.
Lubisz ludzi, poczucie wspólnoty i piękno przyrody? Wolontariat w No Name Free Hostel, darmowym hostelu fundowanym z crowdfundingu, to okazja do zaangażowania się w kolektyw i poznania wielokulturowego środowiska w wyjątkowym miejscu.
Jeśli interesuje cię ojczyzna Elfriede Jelinek, możesz poznać jej kraj – a przy okazji zrobić coś dobrego. W ramach projektu Experience Austria!
Jeśli bliska ci jest idea pokoju, pojednania narodów, koncepcja zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości społecznej – oto coś dla ciebie.
Chcesz pomóc chronić przyrodę? Uczyć dzieci z domu dziecka? A może pracować na wsi? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi tak - ten wolontariat jest dla ciebie!
Troszczysz się o przyszłość naszej planety? Organizacja ekologiczna działająca w Brnie i Hostětínie również. Zgłoś się do pomocy!
Latem można nie tylko byczyć się na plaży, ale i działać – na przykład na rzecz ludzi biednych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Przejmujesz się problemami tego świata? Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym w Afryce, Azji, Ameryce Południowej? Wybierając ten projekt będziesz mieć na to aż 18 miesięcy!
Nowa inicjatywa Unii Europejskiej. Celem realizowanych działań jest wspieranie mieszkańców rejonów, w których potrzebna jest pomoc. Chodzi o miejsca dotknięte lub zagrożone katastrofami, skupiska emigrantów, obszary mało rozwinięte, biedne...
Pasjonujesz się muzyką, literaturą lub nauką? Co roku poszukiwani są wolontariusze do pomocy przy czterech festiwalach Cheltenham: jazzu, nauki, muzyki i literatury.
Masz ukończone 16 lat i dobrze mówisz po francusku lub po niemiecku? Jesteś osobą cierpliwą i wyrozumiałą? Pomóż osobom z autyzmem spędzić niezapomniane wakacje!
Jeśli wzruszył Cię film „Chce się żyć” – możesz zgłosić się do organizacji Association des Paralysés de France, która organizuje wakacje dla osób niepełnosprawnych.
Fantastyczny projekt dla tych, którzy zakochani są w historii, archeologii albo… chcą nakręcić ciekawy dokument. Kopalnie srebra czekają.

Strony