Eurowolontariat

Pomoc to Twoje drugie imię? Jeśli tak jest, wolontariat na Węgrzech czeka właśnie na Ciebie. Długość pobytu i charkater pracy wybierz sam.
Jeśli wzruszył Cię film „Chce się żyć” – możesz spróbować swoich sił w tym projekcie. Chodzi o opiekę nad niepełnosprawnymi w czasie wakacji – do trzech tygodni lub długoterminowo.
Interesuje Cię życie i kultura Islandii? Oto nadarza się okazja, by wyjechać do ojczyzny Bjork.
Niezależnie od płci – możesz zasadzić drzewo. W Portugalii. I przy okazji: chronić naturalne dziedzictwo tego kraju.
Jeśli chcesz spędzić trochę czasu u naszych zachodnich sąsiadów – ten projekt może być dla Ciebie idealny. Czas trwania od 6 do nawet 12 miesięcy i bardzo różnorodna tematyka.
Wolontariat dla miłośników kotów. Poświęć trochę czasu, a zobaczysz dużą różnicę!
Masz ochotę na ciekawe zadania w doborowym i międzynarodowym towarzystwie? Sprawdź to: workcampy we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w Chorwacji.
Jeśli marzy ci się praca w muzeum w Niemczech – mamy coś dla ciebie. A może lubisz bawić się w stolarza, rzemieślnika? Jedź do Niemiec. Potrzebują cię!
Workcampy w Grecji. Szeroka tematyka: od odnawiania szlaków turystycznych, przez pomoc przy festiwalu po renowację zabytków.
Jeśli lubisz obserwować ptaki, na tym projekcie połączysz przyjemne z pożytecznym. Będziesz mógł jednocześnie podziwiać – i chronić skrzydlatych przyjaciół.
Evangelische Jugend oferuje możliwość zaangażowania w pracę z potrzebującymi w Niemczech.
Gorąco. Sucho. Las. Co robić? Chronić przed pożarem! Gdzie? W Portugalii. Co roku Portugalski Instytut Młodzieży dofinansowuje organizację licznych tygodniowych workcampów.
Jeśli interesuje cię ojczyzna Elfriede Jelinek, możesz poznać jej kraj – a przy okazji zrobić coś dobrego. W ramach projektu Experience Austria!
Jeśli bliska ci jest idea pokoju, pojednania narodów, koncepcja zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości społecznej – oto coś dla ciebie.
Chcesz być przewodnikiem tyrystycznym? Wykonywać prace konserwatorskie? Pomagać po powodzi lub uczyć dzieci z domu dziecka? A może chcesz pracować na wsi? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś tak ten wolontariat jest dla ciebie!
Jeśli lubisz koczowniczy tryb życia i masz bzika na punkcie ekologii, zainteresuj się tym projektem. Praca jest ciekawa, a warunki pobytu – spartańskie.
Fantastyczny projekt dla tych, którzy zakochani są w historii, archeologii albo… chcą nakręcić ciekawy dokument. Kopalnie srebra czekają.
Marzy Ci się hiszpańskie słońce? Interesujesz się kulturą, lubisz opiekować się innymi i uwielbiasz pracę zespołową? Organizacja Gantalcala daje Ci całe spektrum możliwości w regione Andaluzji i La Rioja!
Możesz zajmować się czym chcesz – sam znajdź projekt, który odpowiada twoim zainteresowaniom i możliwościom. Oczywiście, o ile będziesz pracował w Holandii!
Będziesz pracował w Wielkiej Brytanii. A projektów jest zatrzęsienie: hostele, workcampy, organizacja festiwali i konferencji… Jest w czym wybierać.

Strony