Eurowolontariat eurovolunteering

Możliwości wolontariatu w Europie jest dużo. I będzie coraz więcej. Unijne państwa zgodnie uznają, że praca społeczna w innym kraju służy rozwojowi społecznemu i ekonomicznemu Europy i zwiększeniu mobilności Europejczyków - a to jeden z priorytetów polityki młodzieżowej Unii Europejskiej. więcej..

Lista Wolontariatów (117)


carl-heyerdahl-KE0nC8-58MQ-unsplash.jpg

Portal dla e-wolontariuszy: TuDu

TuDu to pierwsza w Polsce platforma do współpracy między NGO a wolontariuszami przez Internet.

#ewolontriat #platforma #działaj #tudu

bill-wegener-1Kyz8ps-TyI-unsplash.jpg

VSO - Voluntary Service Overseas

Jak wyglądałby świat, gdyby zniknęła z niego bieda? Organizacja VSO wierzy, że można nie tylko gdybać, ale i działać. Dołącz, jeśli jesteś gotowy dzielić się nie swoimi pieniędzmi, ale czasem i umiejętnościami.

brooke-cagle-tLG2hcpITZE-unsplash.jpg

Aktion Sühnezeichen Friedensdienste

Historię możesz poznawać z książek albo przez doświadczenie. Dzięki wolontariatowi ASF możesz też pomagać tym przez historię najbardziej… doświadczonym.

ray-sangga-kusuma-7uSrOyY1U0I-unsplash.jpg

Alliance of European Voluntary Service Organisations

Na kilkanaście dni stajesz się członkiem jedynej w swoim rodzaju wielonarodowej i wielojęzycznej grupy. Organizacje zrzeszone w sieci Alliance dbają, by skład workcampów był różnorodny: nie więcej niż dwie osoby w grupie pochodzą z tego samego kraju.

rufus-o-dea-p3Loavrv6z8-unsplash.jpg

WWOOF

Wyrwij się z wielkiego miasta i przestaw na rytm natury. Uprawiaj warzywa, zajmuj się zwierzętami i wstawaj razem ze słońcem. Relację na Instagramie zamieścisz, o ile akurat nie będzie przerwy w dostawie prądu.

ana-francisconi-1384455-unsplash.jpg

Workaway

Gdyby wyjazd na wolontariat był tak prosty jak kliknięcie myszką... A właśnie, że może taki być! Dzięki portalowi Workaway możesz znaleźć swój wymarzony wolontariat. A do wyboru masz ponad 150 krajów!

perry-grone-lbLgFFlADrY-unsplash.jpg

Service Civil International (SCI) - Stowarzyszenie "Jeden Świat"

Zrób coś na rzecz świata bez barier. W końcu Ziemia jest tylko jedna. Możesz włączyć się do działań, które wpłyną na poprawę warunków życia ludzi na drugim końcu planety – albo tuż obok Ciebie!

50_project_trust_-_flickr_p.jpg

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

Lepszy, bardziej sprawiedliwy świat – to misja wolontariatu salezjanów z Krakowa. Do jej realizacji nie potrzeba superbohaterów, tylko osób z pasją. Takich, których nie odstraszy roczny okres przygotowań i wiele innych zobowiązań związanych z udziałem w tym programie.

45_cec_echo_cyprien_fabre_p.jpg

Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco

Czy chcesz, żeby twoja wiara przenosiła góry? Zaangażuj się w program, którego patronem jest św. Jan Bosko. Przepis na sukces? Poczucie humoru połącz z głęboką wiarą, a dobrą zabawę z modlitwą.

bill-wegener-LqOO5Ko0zSo-unsplash.jpg

UN Volunteers

Wolontariusze ONZ działają na rzecz promowania pokoju i rozwoju na świecie, pomagają w sytuacjach kryzysowych. Do wyboru projekty zagraniczne i internetowe.

cristi-tohatan-XIBIC21QeZQ-unsplash.jpg

Europejski Korpus Solidarności

Wolontariat daje młodym ludziom możliwość uczestniczenia w codziennej pracy organizacji na rzecz społeczności. Działania mogą odbywać się za granicą lub w kraju zamieszkania wolontariusza. Wolontariat indywidualny może trwać do 12 miesięcy, podczas gdy wolontariat grupowy trwa zwykle od 2 tygodni do 2 miesięcy.

#wolontariat

church-of-the-king-j9jZSqfH5YI-unsplash.jpg

Global Volunteer - AIESEC

Interesujesz się edukacją, prawami człowieka, ochroną środowiska? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w międzynarodowym środowisku? Nie czekaj - zgłoś się!

fot. Leah Cowan/European Commission DG ECHO/flickr.com/CC BY-ND 2.0

EU Aid Volunteers

Przejmujesz się problemami tego świata? Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym w Afryce, Azji, Ameryce Południowej? Wybierając ten projekt będziesz mieć na to aż 18 miesięcy!

yvette-de-wit-NYrVisodQ2M-unsplash.jpg

Oslo World Music Festival

Oferta dla melomanów. Festiwal muzyki światowej w Olso odbywa się co roku na jesieni i trwa 6 dni. To doskonała okazja, żeby spędzić czas w krainie fiordów.

george-hiles-ZHF033ykCx8-unsplash.jpg

Konserwuj i dbaj w Szkocji

To idealny projekt dla prężnych, lubiących wysiłek fizyczny i pracę na świeżym powietrzu. I to niezależnie od wieku: przyjmowani są szesnastolatki i stulatki!

135_woodleywonderworks3_flickr_pp.jpg

Wstań i świeć - w Irlandii

Zaprasza cię do tego organizacja o bardzo słonecznej nazwie. W ramach projektu podarujesz dzieciom z trudnych środowisk swoją pracę, uśmiech – i słońce.

valentin-salja-62W-TgdVFaQ-unsplash.jpg

Sustainability Park Istra

Piaszczyste plaże, błękit Adriatyku, skalne zatoczki - tak kusi podróżnych Półwysep Istria. Ale nawet w tak pięknym miejscu znajdują się obszary biedne, zaniedbane... Tam każda pomoc jest na wagę złota.

93_chesapeake_bay_program_-_flickr_pp.jpg

Workcampy w niemieckich gospodarstwach

Będziesz zajmować się pracami na polu i w ogrodzie, a w wolnym czasie: brać udział w spływach kajakowych, wycieczkach rowerowych i górskich wędrówkach.

36_activ_solar_-_flickr_p.jpg

Wspieraj ekologię w Wielkiej Brytanii

Lubisz przebywać na świeżym powietrzu? Interesujesz się ochroną przyrody i chcesz działać na rzecz zrównoważonego rozwoju? Ten wolontariat to oferta właśnie dla ciebie!

james-orr-T7c0ljAZch4-unsplash.jpg

Na rzecz kultury w Prowansji

Chcesz pomóc odbudować zabytki na terenie Prowansji w towarzystwie osób z całego świata? Możesz wyjechać niezależnie od tego czy masz 16 czy 70 lat! Musisz jednak lubić aktywność fizyczną.


Zobacz Inspiracje

Gdańsk.JPG
Gdańsk przykładem dla Europy

Ten rok należy do Gdańska jako Europejskiej Stolicy Wolo... »


A_CHabior.JPG
Kamienie zamiast Excela - Erasmus archeologiczny

Aleksandra Chabior chciała odpocząć od pracy biurowej. U... »


austin-blanchard-rl4XKyX9UCI-unsplash (1).jpg
2022 - rok młodych

W orędziu o stanie UE przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula... »


ErasmusPlus.jpg
Paszporty zza płotu

Gdy słyszę, że młodzi nie palą się, żeby korzystać z moż... »


3f811f917662521823b34b093174c038.jpg
ABC wolontariatu za granicą

Możliwości wolontariatu w Europie jest dużo. I będzie coraz więc... »

stopka strony