Europa na wyciągnięcie ręki

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
29.05.2018

Masz 18 lat? Unia Europejska ma dla Ciebie coś specjalnego! Ruszył nabór zgłoszeń do projektu #DiscoverEU. Możesz zawalczyć o jedną z 15 tys. kart travel pass i nawet przez miesiąc bezpłatnie podróżować koleją po Europie. Brzmi jak plan na wymarzone wakacje? Aplikuj!

materiały organizatora
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały organizatora

To co? Szalona wycieczka szlakiem tętniących życiem europejskich stolic w gronie przyjaciół? A może samotna wyprawa w najdziksze zakątki kontynentu? Wybór należy do Ciebie! Musisz tylko przekonać członków jury, że karta travel pass powinna trafić właśnie do Ciebie. 

Konkurs skierowany jest do 18-latków, aplikować możesz jeśli urodziłeś się między 2 lipca 1999 r. a 1 lipca 2000 r. i jesteś obywatelem jednego z 28 państw UE.

Podróże odbywać się będą przede wszystkim koleją, alternatywne środki transportu – autobus, prom czy samolot wchodzą w grę w wyjątkowych przypadkach. 

Pamiętaj, że Twoja podróż musi się rozpocząć między 9 lipca a 30 września 2018 r. w jednym z 28 krajów UE i nie może trwać dłużej niż 30 dni. W tym czasie możesz odwiedzić maksymalnie 4 kraje UE. Do konkursu możesz zgłosić siebie lub grupę znajomych (max. 5 osób). Wszyscy jej członkowie muszą mieć ukończone 18 lat.

Podczas wypełniana formularza zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych oraz przedstawienie planu swojej podróży. Będziesz też musiał rozwiązać krótki quiz. Przyda Ci się do tego wiedza o Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych. W przypadku dużej liczby zgłoszeń rozstrzygające może okazać się odpowiednie umotywowanie, dlaczego to właśnie Ty zasługujesz na wymarzone wakacje na koszt UE.

Już teraz pomyśl, czym możesz zdobyć serca członków jury! Na przesłanie aplikacji masz czas do 26 czerwca do godz. 12:00.

Planując swoją podróż pamiętaj też o obchodach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Latem w całej Europie odbędą się setki ciekawych wydarzeń, podczas których będziesz mógł lepiej poznać historię i dziedzictwo starego kontynentu. Koniecznie wejdź na stronę www.europa.eu/cultural-heritage i sprawdź, gdzie warto byłoby się na chwilę zatrzymać. 

Więcej informacji