Eksperyment jest naszym obowiązkiem

19-02-2018

Tak twierdził Aleksander Rodczenko, rosyjski malarz, rzeźbiarz i ilustrator. Okazuje się, że ta zasada funkcjonuje nie tylko w sztuce. Doświadczać i eksperymentować lubią też młodzi ludzie, zwłaszcza gdy może to przyczynić się do lepszego dbania o środowisko oraz zdrowy tryb życia.

pixabay
Autor zdjęcia lub licencja: 
pixabay

Dwunastoosobowe grupy ze Stowarzyszenia Youth Human Impact (Polska) i Sanglaudos Fondas (Litwa) spotkały się w Gdańsku, nad Morzem Bałtyckim, aby w oparach leczniczego jodu rozwinąć w sobie poczucie odpowiedzialności za naszą planetę i nauczyć się reagować na problemy Ziemi.

A jak najlepiej poznać procesy zachodzące w naturze? Właśnie poprzez doświadczenia, np. w Akwarium Gdyńskim, gdzie Polacy i Litwini oglądali pod mikroskopem organizmy żyjące w Bałtyku. Swoje obserwacje i nową wiedzę postanowili później wykorzystać na rzecz społeczności lokalnej: samodzielnie zorganizowali pokazy eksperymentów oraz grę miejską, dzięki którym zintegrowali się nie tylko ze sobą nawzajem, ale również z mieszkańcami Trójmiasta.

Sojusz polsko-litewski na zawsze został przypieczętowany. Żal było odjeżdżać z Gdańska, ale młody duch eksperymentu z pewnością nadal będzie krążył nad Bałtykiem.

Tytuł projektu: 
Your Earth, Your Life
Data działania: 
środa, 20. July 2016środa, 27. July 2016
Organizacja: 
Stowarzyszenie Youth Human Impact, Sanglaudos Fondas