Państwo od kuchni

19-02-2018

Bezrobocie wśród młodych, opieka zdrowotna i socjalna, obrona kraju, przedsiębiorczość, system edukacji w Polsce i Europie, prawa dziecka oraz sztuka rozmowy – to tematy, z którymi zmierzyli się uczniowie szkół średnich oraz członkowie organizacji pozarządowych.

pixabay
Autor zdjęcia lub licencja: 
pixabay

Wszystko to w trakcie siedmiu warsztatów i trzech debat. Dzięki nim młodzież mogła lepiej zaplanować i zrealizować lokalne projekty. Podbudowa teoretyczna bardzo się przydała, podobnie jak spotkania podczas angażujących rozmów z decydentami z trzech różnych partii politycznych. Po dawce praktycznych wskazówek od doświadczonych polityków młodzież wzięła udział w grze „Symulacja państwa”.

Nastolatkowie podzielili się na pięć partii politycznych oraz grupę dziennikarzy. Zadaniem członków partii było wymyślenie nazwy swojego ugrupowania, a następnie opracowanie i zaprezentowanie jego programu podczas debaty przedwyborczej. Zadaniem dziennikarzy informowanie pozostałych uczestników na łamach swoich gazet (np. „Youthland Times”, „Owczarek”) oraz w mediach społecznościowych o tym, co działo się w państwie Youthlandii.

Dzięki projektowi młodzież przekonała się, jak aktywnie uczestniczyć w życiu obywatelskim, jak wpływać na politykę młodzieżową, a także jak pozyskiwać fundusze na realizację swoich inicjatyw. 

 

 

Tytuł projektu: 
Jestem więc zmieniam
Data działania: 
sobota, 1. August 2015wtorek, 31. May 2016
Organizacja: 
Stowarzyszenie Youth Human Impact