Polsko-włoska podróż po sześciu planetach

29-09-2014

Popularna książka Antoine’a de Saint- Exupery’ego stała się inspiracją do innowacyjnego projektu współpracy uczniów z gorzowskiego Gimnazjum nr 16 i ich rówieśników ze szkoły „Mario Rapisardi” z włoskiej miejscowości Caltanissetta. Efekty współpracy były tak dobre, że projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie „Nasz projekt Twinning – VI edycja 2010” w kategorii wiekowej 13-15 lat.

Co zachwyciło komisję oceniającą? Przede wszystkim umiejętne połączenie treści nauczania z różnych przedmiotów. Uczestnicy projektu przedstawili słynnych astronomów ze swoich krajów (Kopernik, Galileusz), przygotowali prezentację na temat śladów pobytu Kopernika w Polsce i we Włoszech oraz poznawali Układ Słoneczny – obserwowali niebo nad swoim miastem o wyznaczonych porach.

W drugiej części projektu skupiono się na międzyplanetarnej podróży Małego Księcia – uczniowie wykonywali zadania tematycznie związane z odwiedzonymi przez niego miejscami: planetą Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Geografa i Latarnika. Uczestnicy projektu kontaktowali się za pomocą poczty elektronicznej oraz komunikatorów. Koordynatorem projektu był Rafał Zelek, nauczyciel języka angielskiego.

Tytuł projektu: 
W świecie Małego Księcia
Koordynator: 
Rafał Zelek

Podobne projekty