Wieża z klocków

04-08-2016

Twoje klocki Lego z lat dzieciństwa kurzą się gdzieś na pawlaczu? Wyjmij je i zacznij się dzięki nim uczyć kompetencji społecznych. Do Polski wkracza nowa metoda szkoleniowa!

logo projektu
Uczestnicy projektu byli zgodni, że wypracowane narzędzie przyda się przede wszystkim tam, gdzie poradnictwo zawodowe jest słabo rozwinięte

Na pomysł szkoleń z wykorzystaniem najbardziej znanych klocków świata wpadł sam ich producent. Stworzono specjalny zestaw klocków – LEGO Serious Play, czyli klocki… szkoleniowe. Technikę ich prowadzenia opracowywali naukowcy z Uniwersytetu w Lugano w Szwajcarii. Metoda LSP staje się coraz bardziej popularna na świecie. W Polsce jednak praktycznie nie jest ona stosowana przez trenerów, szkolących personel w małych i średnich przedsiębiorstwach. I właśnie tę lukę wypełniał projekt „LEGO Serious Play Learning for SME’s”, realizowany we współpracy z partnerami ze Szwajcarii, Grecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Chodziło o wypracowanie programu, pomocnego w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów biznesowych, np. z zakresu marketingu, zarządzania, wchodzenia na rynki zagraniczne… Tak, to wszystko można na sucho przećwiczyć… na klockach! W ramach tego wyjątkowego projektu, zamiast instrukcji obsługi LSP opracowano materiały interaktywne (e-pokazy), które będą wykorzystywane przez kolejnych trenerów.

Projekt realizowany był w ramach programu "Uczesnie się przez całe życie - Leonardo da Vinci" (Tranfer innowacji)

Tytuł projektu: 
LEGO Serious Play Learning for SMEs
Koordynator: 
Elżbieta Szczepaniak
Data działania: 
2013-2014
Organizacja: 
Wyższa Szkola Informatyki i Zarządzania z siedziba w Rzeszowie

Podobne projekty