Wolontariusz w sieci technologii

19-02-2018

Młodzi ludzie z Polski i Litwy postanowili wykorzystać Internet do pomocy innym. Połączyli siły i stworzyli metodologię realizacji projektów wolontariackich, która bazuje na nowych technologiach. Zdolna młodzież!

pixabay
Autor zdjęcia lub licencja: 
pixabay

Nieustanne sprawdzanie maila i fejsa, skrollowanie, szerowanie, wrzucanie zdjęć na insta… Nie da się ukryć, że większość dnia spędzamy w Internecie i mediach społecznościowych. Czasami nawet nie wiemy, kiedy kolejne godziny „przeciekły nam przez palce”, a ich rezultatem jest zalajkowanie dziesięciu postów, napisanie dwóch komentarzy i wrzucenie pięciu zdjęć. A gdyby tak wreszcie wykorzystać Internet do pomocy innym?

Zrobiła to polska i litewska młodzież we wspólnym projekcie. Dzięki niemu powstał podręcznik, który podpowiada, jak efektywnie pracować z e-wolontariuszami. Wcześniej Polacy i Litwini pracujący na co dzień z wolontariuszami spotkali się na szkoleniu. Pozwoliło im to wymienić doświadczenia na temat metod pracy z wolontariuszami oraz poszerzyć wiedzę z zakresu nowych technologii. W kolejnym etapie samodzielnie zrealizowali projekt oparty na e-wolontariacie.

Dzięki wszystkim tym działaniom opracowali metodologię realizacji przedsięwzięć opartych na wolontariacie wykorzystującym nowe technologie. Jedno jest pewne: Bill Gates, Steve Jobs i Mark Zuckerberg na pewno byliby dumni z takiego obrotu spraw.

Tytuł projektu: 
E-Wolontariat jako narzędzie budowania wspólnej przyszłości
Data działania: 
środa, 29. June 2016wtorek, 5. July 2016
Organizacja: 
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Verslo Iniciatyva