Szkoły państwowe w Wielkiej Brytanii

Na stronie znajdują się Informacje dotyczące możliwości nauczania dzieci w państwowych szkołach w Wielkiej Brytanii: kryteria przyjęć, rodzaje szkół, jakość nauczania, uznawalność kształcenia w innych krajach. Opracowane przez British Council. Na stornie znajdziemy bazę linków do innych organizacji i instytucji oświatowych w Wielkiej Brytanii.

http://www.britishcouncil.org/pl/poland-primary-secondary-or-higher-education.htm

Wydawca

  British Council
  Al. Jerozolimskie 59
  00-697 Warszawa
  +48 (22) 695 59 00
  +48 (22) 621 99 55
  warsaw@britishcouncil.pl
  Strona www
  British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. W Polsce prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego oraz współpracę z siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych. Prowadzi również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych.
  Oprócz biura warszawskiego, British Council ma oddział w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

  The British Council
  A British network of cultural institutions. It promotes educational and cultural activities, runs language courses, organises exhibitions, festivals, lectures etc.