Nowe warsztaty Eurodesk Polska

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
02-03-2016

Eurodesk Polska wzbogacił swoją ofertę dla szkół. "Papiery do kariery" to warsztaty, na których uczestnicy dowiadują się, jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass.

Młodzi uczestnicy eurolekcji Eurodesk Polska
Opis zdjęcia: 
Czy warsztaty "Papiery do kariery" będą się cieszyć równie dużą popularnością co pozostałe zajęcia znajdujące sie w ofercie Eurodesk Polska?

Warsztaty uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, pomagają poznać swoje słabe i mocne strony, pokazują, w jaki sposób skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. W czasie zajęć uczniowie dogłębnie poznają i analizują dokumenty składające się na portfolio Europassa. Nie tylko dowiadują się, jak je wypełniać, ale też przekonują się, dlaczego warto się nimi posługiwać przy prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

Tak jak pozostałe zajęcia oferowane przez Eurodesk Polska warsztaty „Papiery do kariery” mają dwie wersje: lekcyjną - 45-minutową, i warsztatową - 90-minutową. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym.

Warsztaty „Papiery do kariery” to wspólne przedsięwzięcie Krajowego Centrum Europass i Krajowego Biura Eurodesk Polska. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, przede wszystkim w szkołach ponadgimnazjalnych każdego typu. Scenariusz, opracowany przez trenerkę z wieloletnim doświadczeniem, otrzymał pozytywną opinię doradcy metodycznego w zakresie doradztwa zawodowego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Warsztaty prowadzi 20 konsultantów z 17 miast: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Katowice, Kraków, Kielce, Leszno, Łódź, Siemianowice Śl., Szczecin, Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Zgierz, Zielona Góra.

Placówki zainteresowane poprowadzeniem lekcji lub warsztatu powinny skontaktować się z najbliższym konsultantem uczestniczącym w projekcie. Dane kontaktowe wszystkich konsultantów Eurodesk Polska znajdują się na stronie: www.eurodesk.pl/kontakt.