#DiscoverEU rozdanie drugie

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
28.11.2018

Po olbrzymim sukcesie czerwcowej edycji konkursu #DiscoverEu, w której o karty travel pass walczyło ponad 100 tys. młodych Europejczyków, przyszedł czas na rundę drugą. Rywalizacja o kolejne bilety rozpoczęła się się 29 listopada! Potrwa do 11 grudnia.

zdjęcie okolicznościowe
Autor zdjęcia lub licencja: 
fot. materiały prasowe

W konkursie mogą brać udział osoby urodzone między 1 stycznia 2000 r. a 1 grudnia 2000 r. Unia Europejska przygotowała dla nich 12 tysięcy biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami. 

Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu. Trzeba tam podać swoje dane osobowe oraz przedstawić plan podróży. Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się do tego wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych. Na koniec kilka pytań dodatkowych i nie pozostaje nic innego, niż czekać na ogłoszenie wyników! 

Szczęśliwcy, którzy znajdą się w gronie laureatów konkursu, powinni wyruszyć w podróż w okresie miedzy 15 kwietnia a 31 października 2019 r. Ich eurotrip może trwać minimalnie jeden dzień a maksymalnie miesiąc. W tym czasie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

Na przesłanie aplikacji młodzi ludzie będą mieli czas do 11 grudnia, również do godz. 12. 

Lista laureatów zostanie ogłoszona 10 stycznia 2019 r. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Europejskiego Portalu Młodzieżowego oraz w bazie grantów Eurodesku.