Sztuka do napisania

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
11-01-2018

Ponad 10 tys. złotych nagrody czeka na autora najlepszej radiowej sztuki teatralnej. Konkurs - już po raz 28. - organizują BBC World Service i British Council. Z pisaniem trzeba się jednak spieszyć - termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia.

materiały organizatora
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały organizatora

Zadanie konkursowe polega na napisaniu scenariusza 53-minutowej sztuki radiowej, rozpisanej na maksymalnie sześcioro bohaterów. Pod uwagę będą brane wyłącznie prace, które nie doczekały się jeszcze profesjonalnej produkcji. Swoich sił mogą spróbować wszystkie osoby pełnoletnie mieszkające poza Zjednoczonym Królestwem, zarówno amatorzy, jak i uznani twórcy.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. W pierwszej rywalizować będą osoby, dla których angielski jest językiem ojczystym. Druga zaś przeznaczona jest dla tych, którzy używają go jako drugiego języka. W obu kategoriach główna nagroda wynosi 2200 funtów. 

Organizatorzy przyznają również Nagrodę im. Georgi Makarova dla najbardziej obiecującego autora - jej zdobywca pojedzie do Londynu i przez dwa tygodnie będzie mógl m.in. przyglądać się pracom dziennikarzy BBC oraz poznać kulisy funkcjonowania radiowego studia teatranego.

Więcej informacji