Eurodesk Polska o pracy w Europie

19.12.2018

Krajowe Biuro Eurodesk Polska wydało kolejną edycję publikacji "Na biało czyli jak legalnie pracowac w Europie". Darmowa publikacja dostępna jest w każdej organizacji należącej do sieci Eurodesk Polska.

Okładka publikacji

Ile zarabia fryzjer w Szwajcarii ? W którym kraju zasiłek opiekuńczy na dziecko jest siedmiokrotnie większy niż zapomoga w ramach programu 500+? Obywatele jakiego kraju posiadają średnio ponad pół miliona euro oszczędności ? Gdzie panuje najniższe bezrobocie w Europie, a gdzie zarabia się najlepiej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w najnowszej edycji broszury Eurodesk Polska „Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie".

Publikacja w telegraficznym skrócie informuje o formalnościach związanych z legalnym zatrudnieniem i pobytem w UE i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego,  ubezpieczeniach, podatkach, pracy sezonowej, samozatrudnieniu i pracy dla niepełnoletnich. Druga część broszury to najważniejsze informacje i ciekawostki  związane z pracą w 20 wybranych krajach europejskich uzupelnione o wypowiedzi osób, którzy zdecydowali sie na emigrację zarobkową i mówią o rzeczach, które niekoniecznie znajdziesz na oficjalnych stronach popświęconych pracy za granicą – gdzie panuje przyjazna atmosfera i brak sztywnej hierarchi w pracy, w jakim kraju zdrowie pracownika uważa się za najważniejsze, mieszkańcy którego kraju to w większości obcokrajowcy, a którego... nigdy się nie śpieszą.

Ale publikacja to tylko preludium do tego co znajdziesz na eurodesk.pl. W dziale Europraca – obszernie i szczegółowo – opisaliśmy rynki pracy 30 krajów europejskich. Formalności pobytowe, zasiłki, długość urlopu, średnie i minimalne zarobki zarobki, koszty życia, poszukiwane zawody... teksty o pracy na eurodesk.pl to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o pracy w Europie, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Eurodesk Polska wydaje publikację o pracy w Europie od 2004 r. To już jej szósta edycja. Jest bezpłatna, liczy 64 strony, jej nakład to 25 tys. egzemplarzy. Dostępna jest w punktach informacyjnych Eurodesk Polska. W wersji elektronicznej broszura znajduje się na stronie: www.eurodesk.pl/publikacje/na-bialo-czyli-jak-legalnie-pracowac-w-europie

„Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie” to jedna z czterech publikacji Eurodesk Polska dla młodzieży. Pozostałe to „Altruista w akcji, czyli wszystko co chcesz wiedzieć o wolontariacie za granicą”, „Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie” oraz "Staże i praktyki w instytucjach międzynardowych". A już wkróce ukaże się publikacja o międzynarodowych wymianach młodzieży. Wszystkie publikacje dostępne są w punktach Eurodesk Polska.