Miliard na Europejski Korpus Solidarności

11.06.2018

Budżet Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2020-2027 ma wynieść 1,26 mld euro. KE szacuje, że dzięki tym środkom uda się sfinandować projekty wolontariatu, praktyki zawodowe i staże dla co najmniej 350 tys. młodych Europejczyków.

zdjęcie okolicznościowe
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały prasowe

Proponowany przez Komisję budżet stanie się podstawą nowego programu Europejskiego Korpusu Solidarności po roku 2020, który ma funkcjonować jako “punkt kontaktowy” dla młodych ludzi gotowych do działania w duchu solidarności.

Środki proponowane przez Komisję na lata 2020-2027 mają zostać przeznaczone na:

  • wolontariat mający na celu wspieranie pomocy humanitarnej w państwach trzecich, w tym włączenie do Europejskiego Korpusu Solidarności programu Wolontariusze pomocy UE;
  • działania celowe: np. umożliwienie uczestnictwa w programie Korpusu młodzieży znajdującej się w niekorzystnej sytuacji.

Kryteria kwalifikujące młodych ludzi do udziału w programie pozostają bez zmian. W bazie Europejskiego Korpusu Solidarności może zarejestrować się każdy Europejczyk w wieku od 17 do 30 lat. Osoby biorące udział w projektach solidarnościowych w ramach Korpusu muszą mieć ukończone 18 lat. 

Posiedzenie KE w sprawie budżetu Europejskiego Korpusu Solidarności odbyło się w Brukseli 11 czerwca 2018 roku. 

Więcej informacji