Camphill Communities

Ostatnia aktualizacja: 
20.03.2019

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe zastanów się: czy jesteś osobą cierpliwą, troskliwą, chcesz zająć się opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie? Możesz wyjechać na rok i pomagać im w codziennym życiu, nauce, rozwijaniu swoich zainteresowań...

kobieta z osobą niepełnosprawną

Wspólnoty Camphill to sieć ośrodków zajmujących się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi niepełnosprawnymi intelektualnie. W Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Indiach istnieje ponad 100 takich placówek.

Większość wyjazdów trwa minimum rok, choć zdarzają się też krótsze projekty, już od 6 miesięcy. Zakres tematów jest dość szeroki. Możesz np. pomagać mieszkańcom wspólnoty w codziennych pracach, takich jak sadzenie drzew, praca w ogrodzie, domu, na farmie, pracować w szkole i pomagać dzieciom w nauce, organizować zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu lub prowadzić warsztaty artystyczne dla dorosłych.

Zgłoszenia należy przesyłać bezpośrednio do poszczególnych placówek. Jako wolonatriusz będziesz mieć zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe i niezbędne szkolenia. Przyjmowane są tylko osoby pełnoletnie.

Więcej informacji można uzyskać na stronach poszczególnych wspólnot korzystając z wyszukiwarki internetowej. 

Kraj: 
Austria, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Holandia, Irlandia, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, poza Europą
Długość: 
3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30