Doświadcz wolontariatu w Austrii

Ostatnia aktualizacja: 
20.03.2019

Jeśli interesuje cię ojczyzna Elfriede Jelinek, możesz poznać jej kraj – a przy okazji zrobić coś dobrego. W ramach projektu Experience Austria!

dziewczyna

Poznaj „austriacki styl życia" poprzez wolontariat w Austrii – oto dewiza, która przyświeca organizatorom. Jeśli chodzi o zakres prac, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Opieka nad dziećmi, praca na farmie, w biurze - to tylko przykłady projektów, które na ciebie czekają. Znajomość niemieckiego jest atutem, ale nie koniecznością.

Projekty trwają 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. Praca zajmie ci ok. 30 godzin tygodniowo. Wolontariusze ma zapewnione zakwaterowanie. Sam opłacasz transport, ubezpieczenie, jedzenie oraz atrakcje turystyczne, z których chcesz skorzystać. Jeśli chcesz pracować z dziećmi musisz przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia i niekaralności.

Jednorazowa opłata administracyjna wynosi 190 euro, płatne po przyjeździe. Przy składaniu aplikacji płacisz 300 euro, które zostanie ci zwrócone po zakończeniu projektu. To jedynie gwarancja twojej rzetelności.

Organizacją partnerską GRENZENLOS w Polsce jest Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu.

Więcej informacji:
http://www.experience-austria.org/praktikantinintern.html

Kraj: 
Austria
Długość: 
3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30