EU Aid Volunteers

Ostatnia aktualizacja: 
14.08.2019

Przejmujesz się problemami tego świata? Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym w Afryce, Azji, Ameryce Południowej? Wybierając ten projekt będziesz mieć na to aż 18 miesięcy!

EU Aid Volunteers
Autor zdjęcia lub licencja: 
fot. Leah Cowan/European Commission DG ECHO/flickr.com/CC BY-ND 2.0

Inicjatywa EU Aid Volunteers skupia wolontariuszy i organizacje zainteresowane współpracą w ramach projektów humanitarnych na całym świecie. Wolontariaty odbywają się m.in. w: Kambodży, Ekwadorze, Jordanie, Tunezji, Sierra Leone czy na Haiti.

Czas udziału w projekcie wynosi od 1 do 18 miesięcy. Aby się zgłosić, przejrzyj listę aktualnych projektów dostępną na stronie Komisji Europejskiej i prześlij wymagane dokumenty do organizacji koordynującej dany projekt.

Wolontariat kierowany jest do osób, które mają skończone 18 lat oraz są obywatelami Unii Europejskiej lub posiadają zezwolenie na pobyt długoterminowy w jednym z jej państw członkowskich.

Osoby zakwalifikowane do programu mają zapewnione 2 tygodniowe wyjazdowe szkolenie wstępne, pokrycie kosztów podróży, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz wsparcie finansowe na pokrycie kosztów utrzymania.

Więcej informacji

Kraj: 
poza Europą, cały Świat
Długość: 
1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30