Indie i Nepal czekają na wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 
26.03.2019

Możesz wyjechać do Indii lub Nepalu. Sam/a decydujesz na jak długo i czym się będziesz zajmować. Możesz sprawdzić się zarówno jako nauczyciel, jak i pracownik fizyczny.

wolontariat w Azji
Autor zdjęcia lub licencja: 
fot. Johan Bichel Lindegaard/flickr.com/CC BY 2.0

Polska organizacja Autokreacja umożliwia wyjazd na wolontariat do Indii i Nepalu. Na miejscu pracujesz na rzecz lokalnej społeczności, poznajesz nową kulturę, zwiedzasz... Tematyka projektów jest bardzo zróżnicowana - możesz pracować z dziećmi, młodzieżą, działać na rzecz interesu publicznego, pracować w biurze, czy pomóc w odbudowie po trzęsieniach ziemi.

Długość wyjazdu zależy od ciebie - może to być kilka tygodni, miesięcy, a nawet rok lub dłużej. Na miejscu będziesz mieć zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.

Koszt zależy od wybranego projektu i długości wyjazdu. Opłata nie obejmuje jednak ceny: biletów lotniczych, wizy, ewentualnych szczepień, ubezpieczenia zdrowotnego. Wszystkie projekty wymagają znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Aby się zgłosić wybierz kraj, w którym chcesz zostać wolontariuszem i zapoznaj się z dostępnymi projektami. Po wybraniu projektu wyślij wymagane dokumenty na adres wolontariat@autokreacja.org (szczegółowe instrukcje znajdziesz przy opisie projektu). Po otrzymaniu od ciebie zgłoszenia, skontaktuje się z tobą odpowiednia osoba w celu szczegółowego omówienia programu i dalszych etapów procesu aplikacyjnego.

Więcej informacji:
http://autokreacja.org/wolontariat-w-azji/

Kraj: 
poza Europą
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30