Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco

Ostatnia aktualizacja: 
14.08.2019

Czy chcesz, żeby twoja wiara przenosiła góry? Zaangażuj się w program, którego patronem jest św. Jan Bosko. Przepis na sukces? Poczucie humoru połącz z głęboką wiarą, a dobrą zabawę z modlitwą.

Don Bosco

Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco to program organizowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny z Warszawy. Na większości misji pracuje się z dziećmi i młodzieżą. Misje krótkoterminowe trwają do 3 miesięcy, długoterminowe –12 miesięcy. Żeby wyjechać, trzeba być osobą wyznania chrześcijańskiego i mieć od 21 do 35 lat.

Przygotowania do wyjazdu trwają rok. Należy uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach, które poprzez wspólną modlitwę, spotkania z misjonarzami, wolontariuszami i gośćmi oraz gry integracyjne mają na celu pomóc przyszłym wolontariuszom poznać lepiej siebie, salezjański styl życia i przybliżyć charakter pracy na różnych placówkach.

Wymagana jest też znajomość przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym. Angielski ułatwi ci wyjazd do Afryki, hiszpański – do Ameryki Południowej, rosyjski – do krajów położonych na Wschodzie. Dodatkowo, każda z placówek może przedstawić własne wymagania wobec kandydatów. Placówka misyjna zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie.

Po powrocie wolontariusz musi podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi młodymi ludźmi.

Aby się zgłosić, wypełnij formularz na stronie i napisz dlaczego chcesz wyjechać na misję. Następnie koordynator wolonatriatu zaprosi cię na spotkanie dla kandydatów na wolontariuszy.

Więcej informacji

Kraj: 
poza Europą, Europa Wschodnia
Długość: 
1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30