Odbuduj kościół we Francji

Ostatnia aktualizacja: 
22.03.2019

W ramach tego projektu możesz zająć się konserwacją pięknej, starej architektury we Francji. A także sporo się nauczyć w czasie szkoleń.

pędzle

Stowarzyszenie Union Rempart organizuje ponad 200 workcampów rocznie na terenie całej Francji. Do wyboru zarówno wyjazdy weekendowe, jak i kilkutygodniowe. Prowadzi również program wolontariatu dugoterminowego (więcej informacji). 

Prace polegają na odbudowie i konserwacji zabytków, wiosek i starszych części miast, dbanie o dziedzictwo narodowe w danym regionie. Czas pracy wynosi 35 godzin tygodniowo.

Organizacja zapewnia zakwaterowanie (namioty albo pokoje). Wolontariusze sami zapewniają sobie wyżywienie. Chętni mają też możliwość uczestniczenia w kursie szkoleniowym podczas wyjazdu.

Należy uiścić opłatę rejestracyjną wynoszącą 40 euro plus opłatę za udział w projekcie – dokładna kwota zależy od wybranego workcampu. Opłata rejestracyjna nie obejmuje ubezpieczenia (25 euro)  i ważna jest przez rok, niezależnie od tego w ilu workcampach weźmiesz udział.

Wiek uczestnictwa: większość projektów przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, zdarzają się jednak oferty dla 16- i 17-latków. 

Więcej informacji:
https://www.rempart.com/participer-a-un-chantier/participer-a-un-chantier-de-benevoles/

Kraj: 
Francja
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca
Wiek: 
poniżej 18, powyżej 18, 18-30, powyżej 30