Pomagaj ucząc się niemieckiego

Ostatnia aktualizacja: 
18.09.2017

Chcesz podciągnąć się z niemieckiego? Biorąc udział w workcampie organizacji pro international e.V. będziesz mieć na to szansę. Pod warunkiem, że już trochę w tym języku mówisz. W ofercie też workcampy w języku angielskim.

wolontariusze

Bardzo szeroki wachlarz tematów workcampów oferuje organizacja z siedzibą w Marburgu w Niemczech. Możesz zająć się pracami modernizacyjnymi na terenie placów zabaw, pomagać w domach kultury, centrach młodzieżowych. Na zainteresowanie zasługują też projekty ekologiczne - szadzenie drzew, tworzenie ścieżek przyrodniczych, oczyszczanie strumieni.

Workcampy odbywają się w języku angielskim lub niemieckim. Te drugie pełnią także rolę obozów językowych - przez 2 tygodnie wolontariusze komunikują się wyłącznie w języku niemieckiem. Od uczestników wymagana jest więc znajomość języka przynajmniej w stopniu podstawowym.

Obozy trwają 2-3 tygodnie, czas pracy to 20-25 godzin w tygodniu. Projekty odbywają się przez cały rok. Wolontariusz ma zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie. Należy zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Koszt workcampu zależy od projektu. Przy projektach językowych obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 160 euro.

Wiek: 16-26 (czasem przyjmowani są też starsi wolontariusze, mający powyżej 26 lat).

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu - organizacji partnerskiej pro international e.V. w Polsce.

Więcej informacji:
https://www.pro-international.de/programm/eigene-projekte-in-deutschland/
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/ponad-czterdziesci-krajow-czeka-n...
http://workcamps.pl/

Kraj: 
Niemcy
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca
Wiek: 
poniżej 18, powyżej 18, 18-30