Ponad czterdzieści krajów czeka na twoją pomoc

Ostatnia aktualizacja: 
01.08.2017

A robić możesz to, w czym jesteś dobry: konserwować, remontować, opiekować się dziećmi… I to nawet wtedy, gdy masz skończone 100 lat!

logo workamps.pl

Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu - FIYE Poland pozyskuje zagranicznych wolontariuszy do programów w Polsce oraz umożliwia Polakom wzięcie udziału w projektach organizowanych w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Afryce.

Do wyboru szeroki wachlarz workcampów trawających od 1 do 3 tygodni. Będziesz pracować ok. 35 godzin tygodniowo, w grupie liczącej 10–15 osób. Najczęstsze zajęcia to prace fizyczne: konserwacja i remont obiektów użyteczności publicznej, sprzątanie szlaków turystycznych, pomoc starszym, niepełnosprawnym, opieka nad dziećmi. Możesz też trafić na obóz o profilu archeologicznym, artystycznym.

W ofercie Stowarzyszenia znajdziesz również projekty dłuższe, z reguły indywidualne, trwające od 4 tygodni do 12 miesięcy.

Od wolontariuszy wymagana jest podstawowa znajomość angielskiego lub języka kraju, w którym odbywa się projekt. Co ciekawe, w przypadku części projektów brak górnej granicy wieku: ochotnikami mogą więc być seniorzy.

Opłaty różnią się w zależności od projektu. Koszt workcampu to 350 zł. Organizacja goszcząca może również poprosić o dodatkową opłatę, tzw. extra fee. Za dłuższy projekt trzeba zapłacić min. 700 zł. Masz zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie, ale za dojazd na miejsce musisz zapłacić z własnej kieszeni.

Bazy projektów znajdują się na stronach www.workcamp.pl oraz www.icye.org. Wybierz interesujący cię projekt i prześlij swoje zgłoszenie. Zapisy prowadzone są przez internet lub w siedzibie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie należy do międzynarodowych sieci Alliance, CCIVS, ICYE. Przykładowi partnerzy za granicą to: Concordia UK i UNA Exchange w Wielkiej Brytanii; Concordia Fr i Compagnons Bâtisseurs we Francji; IJGD, IJCA, Pro-international e.V w Niemczech; SEEDS w Islandii.

Więcej informacji:
http://workcamps.pl/

Kraj: 
Chorwacja, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Rumunia, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, kraje EOG, poza Europą, Europa Wschodnia, kraje Bałkańskie, cały Świat
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30