Poznaj Niemcy z kielnią w ręku

Ostatnia aktualizacja: 
02.08.2017

Niemiecka organizacja Internationaler Bauorden przyjmuje wolontariuszy gotowych do pomocy przy remontach budynków należących do organizacji pozarządowych.

Prace konserwatorskie wolontariuszy

Internationaler Bauorden od ponad 60 lat zajmuje się organizacją międzynarodowych spotkań, świadczeniem usług i wspieraniem rozmaitych projektów. Pomaga m.in. organizacjom społecznym i pozarządowym w budowie i remontach należących do nich budynków.

Właśnie do pomocy przy tego rodzaju pracach potrzebni są wolontariusze z całej Europy. Praca w Niemczech może być dla nich doskonałą okazją do poznania tego kraju oraz współdziałania i nauki w ramach międzynarodowej grupy ochotników.

Do wyboru masz wolontariat:

- dwutygodniowy: odbywa się w jednym miejscu, wymagana jest niewielka opłata początkowa. Oprócz Niemiec, dostępne są także inne kraje europejskie.
- dwumiesięczny: daje możliwość uczestniczenia w kilku 2-3 tygodniowych workcampach w różnych regionach Niemiec.
- roczny: tzw. Wolontarystyczny Rok Ekologiczny. Uczestnicy także biorą udział w workcampach, ale dodatkowo pomagają je organizować, angażują się w prace biurowe oraz projekty edukacyjne.

Podczas każdego wyjazdu wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie. Jeśli interesuje cię wyjazd na dłużej, o zakwaterowanie będziesz musiał zadbać sam, ale koszty pokryjesz z comiesięcznego kieszonkowego.

Oferta skierowana jest do osób w wieku 18-26 lat, które nie boją się pracy fizycznej, dobrze czują się w międzynarodowym środowisku i... są gotowe spać w śpiworach (zapewniane przez organizatora).

Więcej informacji:
http://bauorden.eu/praktika-freiwilligendienste/freiwilligendienste-in-d...

Kraj: 
Niemcy
Długość: 
1-2 miesiące, 6-12 miesięcy, workcamp
Wiek: 
powyżej 18