Wolontariat w Islandii

Ostatnia aktualizacja: 
26.03.2019

Coś dla ekologów. A przynajmniej tych, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, budując ścieżki spacerowe, sprzątając wybrzeże…

wolontariusze

Do wyboru masz wolontariat długoterminowy, indywidualny (3-12 miesięcy) lub workcampy (2-4 tygodnie) - w grupie liczącej od 5 do 30 uczestników. Jeśli wybierzesz workcampy będziesz się zajmować budowaniem ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych, czyszczeniem linii brzegowych, remontowaniem budynków komunalnych, prowadzeniem badań ekologicznych, itp. Wolontariat długoterminowy umożliwi ci uczestnictwo w projektach społecznych, kulturalnych i ekologicznych.

Organizacja zazwyczaj przyjmuje wolontariuszy w wieku od 18 lat. W większości projektów nie ma górnej granicy wieku. Kilka projektów jest otwartych dla nastoletnich ochotników (16 lat - trzeba za nie więcej zapłacić), niektóre mają górną i dolną granicę wieku (np. 25-35). Jednak ważniejszym kryterium od wieku jest motywacja wolontariusza. Organizator zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie. Za udział w projekcie trzeba jednak sporo zapłacić (ok 350-380 zł opłaty wpisowej + dodatkowo od 350 euro za udział w workcampie)

Aby się zgłosić lub uzyskać więcej informacji o zasadach uczestnictwa skontaktuj się z jedną z organizacji partnerskich SEEDS w Polsce - Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu lub Stowarzyszeniem "Jeden Świat".
Istnieje również mozliwość wzięcia udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego (https://www.seeds.is/european-voluntary-service-evs)

Więcej informacji:
https://www.seeds.is
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/service-civil-international-sci-s...
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/ponad-czterdziesci-krajow-czeka-n...

Kraj: 
Islandia
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy
Wiek: 
poniżej 18, powyżej 18, 18-30, powyżej 30