Wolontariat w ojczyźnie Björk

Ostatnia aktualizacja: 
26.03.2019

Wyjątkowa gratka – rzadko kto ma możliwość odbyć swój wolontariat właśnie w tym tajemniczym, niewielkim, ale bardzo pięknym kraju – Islandii.

wolontariusze

Worldwide Friends organizuje workcampy na terenie Islandii. Czas trwania wyjazdu wynosi od 11 do 14 dni. Na jeden obóz jedzie od 10 do 20 wolontariuszy. Pracuje się 6-7 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu.

Do wyboru masz także projekty dłuższe, trwające głównie 3 miesiące. Są one przeznaczone głównie dla liderów, ale nie tylko. Zakres działań jest zróżnicowany i dotyczyć może m.in. ekologii, rolnictwa, edukacji, fotografii, dziennikarstwa, sztuki. Prowadzone są także projekty w ramach Wolontariatu Europejskiego, oraz obozy dla nastolatków (od 14. roku życia). Na wolontariat może się dostać każdy – nawet osoby ze specjalnymi potrzebami (np. niepełnosprawne).

Aby wziąć udział musisz znać angielski i być pełnoletni w przypadku workcampów lub mieć skończone 22 lata jeśli myślisz dłuższym wolontariacie. Koszt zależy od projektu. Organizacja zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu - organizacji partnerskiej Worldwide Friends w Polsce.

Więcej informacji:
http://wf.is/
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/ponad-czterdziesci-krajow-czeka-n...
http://workcamps.pl

Kraj: 
Islandia
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
poniżej 18, powyżej 18, 18-30, powyżej 30