Workcampy w Estonii

Ostatnia aktualizacja: 
26.03.2019

Ten piękny kraj leży blisko Polski, a tak naprawdę – niewiele o nim wiemy. Jest okazja, by to zmienić: dla nastolatków, i dla… stulatków.

ludzie w morzu

EstYES organizuje workcampy na terenie Estonii. Zajęcia to prace fizyczne i budowlane, ochrona środowiska naturalnego, praca socjalna (z dziećmi, osobami starszymi, uchodźcami) oraz udział w projektach kulturalnych (organizacja festiwali).

Projekty odbywają się co roku od czerwca do września/października, trwają od 2 do 3 tygodni. Na pojedynczy workcamp wyjeżdża od 3 do 15 wolontariuszy, obowiązki zajmują im 6-7 godzin dziennie.

Uczestnicy powinni mieć ukończone 18 lat, chyba że planują pracować z dziećmi. Wtedy minimalny wiek wolontariusza to 20 lat.  EstYES organizuje też workcampy dla nastolatków, w których uczestnicy mają od 14 lat (trzeba za nie sporo więcej zapłacić). Za udział w projekcie trzeba zapłacić od 30 euro w górę oraz ok 400 zł opłaty dla polskiej organizacji. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i zakwaterowanie oraz imprezy kulturalne.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem Stowarzyszenia "Jeden Świat" lub Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu - organizacji partnerskich EstYES w Polsce.

Istnieje również możliwość wzięcia udziału w Europejskim Korpusie Solidarności.

Więcej informacji:
http://www.estyes.ee/en/
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/service-civil-international-sci-s...
http://www.eurodesk.pl/eurowolontariat/ponad-czterdziesci-krajow-czeka-n...

Kraj: 
Estonia
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca
Wiek: 
poniżej 18, powyżej 18, 18-30, powyżej 30