WWOOF

Ostatnia aktualizacja: 
14.08.2019

Wyrwij się z wielkiego miasta i przestaw na rytm natury. Uprawiaj warzywa, zajmuj się zwierzętami i wstawaj razem ze słońcem. Relację na Instagramie zamieścisz, o ile akurat nie będzie przerwy w dostawie prądu.

dziewczyna zbierająca owoce
Autor zdjęcia lub licencja: 
fot. Natalie HG/flickr.com/CC BY 2.0

Worldwide Opportunities on Organic Farms (WWOOF) jest organizacją pośredniczącą pomiędzy farmerami poszukującymi pomocy a wolontariuszami chcącymi pomagać na farmach. Praca trwa zazwyczaj 6 dni w tygodniu (4–6 godzin dziennie).

Chcesz spróbować? Wybierz kraj do którego chcesz jechać i zarejestruj się jako wolontariusz WWOOF. Następnie skontaktuj się z wybranym przez ciebie gospodarzem i uzgodnij warunki pobytu.

Opłata członkowska wynosi 0–72 euro w zależności od kraju, który wybierzesz.

Więcej informacji

Kraj: 
Chorwacja, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Słowenia, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, kraje EOG, poza Europą, Europa Wschodnia, kraje Bałkańskie, cały Świat
Długość: 
do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30