Euroscola


Do 30 listopada szkoły średnie mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie Euroscola. Do wygrania jest wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Zasady

Każda Szkoła, biorąca udział w konkursie, musi przygotować jeden film i jeden mem zachęcające do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r.

Prace należy wysłać na adres euroscola2023@gmail.com, zgodnie z instrukcją:

  • film o długości 30 s. w formie linku do serwisu YouTube oraz linku do pobrania filmu za pośrednictwem strony wetransfer.com;
  • mem (grafika z tekstem) w formie PDF.

W 2024 r. odbędzie się 10 sesji programu Euroscola w Strasburgu, a zatem liczba szkół z Polski wyłoniona do udziału w programie w 2024 roku wynosi 10. Jedna Szkoła może wysłać na seminarium Euroscola maksymalnie 24 osoby uczniowskie plus 2 osoby sprawujące opiekę nad grupą. 

Kto może aplikować

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkolnej w wieku 14-18 lat. Konkurs nie jest przeznaczony dla dorosłych osób uczniowskich realizujących naukę w trybie zaocznym.

Nagroda

Nagrodą w konkursie jest dofinansowywanie wyjazdu reprezentacji Szkoły na seminarium Euroscola do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Dofinansowanie obejmuje:

  • 110 EURO na osobę – nocleg i wyżywienie (limit – jedna doba);
  • 0,09 EURO za kilometr x 2 za osobę – dojazd z siedziby Szkoły do Strasburga
    (wg Google Maps).

#aktywność #konkursy #demokracja #szkoła #nauczyciele #młodzież

stopka strony