Bez strachu w dorosłe życie


Dorosłe życie to nie lada wyzwanie! Nagle samemu trzeba zatroszczyć się o gotowanie obiadów, sprzątanie łazienki, nie wspominając o codziennym chodzeniu do pracy… Start w dorosłość jest jeszcze trudniejszy dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dlatego studenci pedagogiki z Politechniki Śląskiej postanowili wesprzeć swoich rówieśników i pomóc im osiągnąć większą samodzielność w codziennym życiu. Jednak zanim krąg przyjaciół-wolontariuszy powstał, studenci musieli odpowiednio przygotować się do współpracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Wiedzę zdobytą na uczelni uzupełnili na szkoleniach i dzięki  materiałom informacyjnym zapewnionym przez organizatorów. 

Uczestnicy projektu udowodnili, że dorosłości nie trzeba się bać – a z odpowiednim wsparciem można ją nawet polubić. Co więcej, dzięki udziałowi w programie czterech uczestników z mniejszymi szansami znalazło pracę, a studenci stworzyli materiały naukowe do podręcznika, który jest już dostępny na rynku. Projekt Aurora okazał się zwiastunem nowego, pięknego dnia.

 

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Erasmus+ 2014- 2020, Akcja 3 - wsparcie w reformowaniu polityk

stopka strony