Inspiracje -

Gdzie schodzi się wiele dróg


Spotkajmy się na rozstajach dróg... Czemu? Wcale nie dlatego, że łatwo jest się potem rozejść, każde w swoją stronę.

Głównie dlatego, że właśnie w tym jednym miejscu, na krzyżówce, spotykają się trasy i ścieżki z różnych stron świata. Dokładnie tak samo, jak podczas festiwalu ROZSTAJE, który od 1999 roku prezentuje krakowskiej publiczności gwiazdy polskiej i międzynarodowej sceny etno, world music, folk, etnojazz i muzyki tradycyjnej.

W 2015 roku organizatorzy postawili na artystów z Europy Środkowej i Wschodniej. Koncerty odbywały się w trzech odsłonach tematycznych: Visegrad Circles to eksplorowanie tradycji muzycznych z regionu, Nomadic Voices – projekty akustyczne, a Sounds of the Towns – nowe, wielkomiejskie brzmienia.

W sumie w projekcie wzięło udział osiem tysięcy uczestników, w tym kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy. Koncerty i towarzyszące im imprezy trwały nieprzerwanie przez tydzień, kilkanaście godzin niezwykłych, transowych brzmień non – stop... Wybrane wydarzenia tej edycji festiwalu były rejestrowane i transmitowane w ramach współpracy z Polskim Radiem i Europejską Unią Nadawców (EBU).

stopka strony