Inspiracje -

Hip-hop ma przyszłość


Czy pasja może być sposobem na życie i zarabianie? Tak! I warto jak najwcześniej uczyć się, jak sprawić, by mogła nim być. Przedsiębiorcze wykorzystywanie swojego hobby to przecież żaden grzech – to cnota.

Młodzież z Służewskiego Domu Kultury wraz z partnerami z Bułgarii, Chorwacji i Węgier wzięła na warsztat własne pasje związane z hip hopem. Pracowała nad biznesplanem, który pomoże uczynić z pasji źródło zarobku, wymieniała się doświadczeniami, tworzyła muzykę, pisała teksty, układała choreografię. Wspólnie przygotowała teledysk i piosenkę, który można zobaczyć na YouTube.

To nie wszystko. Po ośmiu dniach pracy przyszedł czas na wielki finał – zaprezentowanie efektów publicznie, w sercu Warszawy. Choreografie hiphopowe, pokazy solowe, show beatbox’owe oraz krótki koncert rapowy – nie było osoby, która przeszłaby obojętnie widząc takie „czary”.

Projekt rozbudził w młodych postawę przedsiębiorczości, rozwinął umiejętności informatyczne, które posłużyły do jego promocji, zainspirował uczestników przez pokazanie dobrych praktyk, rozwinął świadomość międzykulturową i artystyczną. Bo dobry beat może być dobrym biznesem.

stopka strony