Młodzi młodym - w mieście


Jak pracować z młodzieżą? Jak zachęcać ją do udziału w projektach, angażować w działania lokalnych społeczności, wspierać? Dla działaczy młodzieżowych są to bardzo ważne pytania… Na które starają się szukać odpowiedzi niezależnie od tego, na jakiej szerokości – i długości – geograficznej mieszkają.

W tym projekcie wzięły udział osoby z Polski, Turcji, Słowenii, Francji i Rumunii, na co dzień pracujące z młodymi ludźmi, zainteresowane tym, by poznać nowe metody, techniki tejże pracy. Celem szkolenia było podniesienie jakości projektów skierowanych do młodzieży w wielkich miastach, poprzez wymianę doświadczeń i narzędzi stosowanych w różnych krajach. Podczas sześciu dni szkoleń uczestnicy analizowali konkretne projekty, porównywali działania w różnych regionach Europy, opracowali też własne pomysły na wspólne akcje w dużych miastach. Zastanawiali się: jaka jest rola pracownika młodzieżowego w realizacji projektu?

Były gry zespołowe, zabawy, prezentacje organizacji, wizyty w warszawskich organizacjach młodzieżowych. Był także czas na zabawę i udział w wydarzeniach kulturalnych, jakich nie brakuje w stolicy. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich krajów podbudowani i zmotywowani do dalszej pracy.

stopka strony