Inspiracje -

Nic o nas bez nas


Młodzież nie interesuje się polityką. A politycy nie interesują się młodzieżą! To niestety częsty obrazek. Ale takie właśnie stereotypowe myślenie miał przełamać ten projekt. Był on bowiem odpowiedzią na brak polityki młodzieżowej na terenie powiatu kłodzkiego.

A na początku była dwudniowa konferencja dla 70 młodych ludzi w Zieleńcu. W jej ramach odbyły się warsztaty integracyjne dla uczestników, mogli też oni „liznąć” trochę tzw. tematyki młodzieżowej – za sprawą dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Byli to politycy, eksperci i osoby odpowiadające za działania na rzecz młodych. Potem zorganizowano targi – Święto Aktywności w Kłodzku, przy wsparciu pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku.

Wisienką na torcie tego projektu było wystąpienie najaktywniejszych uczestników konferencji w Zieleńcu na prawdziwej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego. Tutaj osoby najbardziej zainteresowane – czyli sama młodzież – mogła przedstawić własne rekomendacje do polityki, jej dotyczącej… Dla obu stron było to ciekawe doświadczenie, a wnioski z wspólnej pracy na pewno pozwolą zmienić oblicze Ziemi Kłodzkiej.

stopka strony