Inspiracje -

Nie wahaj się ani chwili!


Stefano Leucci z Włoch odbył staż w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych (EDPS). Dzięki takiemu wpisowi w CV, było mu znacznie łatwiej znaleźć wymarzoną pracę.

Dlaczego wybrałeś staż w EDPS? 
Jestem specjalistą od prywatności z głęboko pro-europejskim podejściem. Pracując w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych mogę rozwijać się zawodowo i przyczyniać się swoimi działaniami do budowania silniejszej Europy.

Czym zajmowałeś się podczas stażu? 
Pracowałem w dziale IT, gdzie miałem okazję przygotowywać raporty technologiczne, uczestniczyć w spotkaniach Grupy Roboczej Artykułu 29 ds. Ochrony Danych, jak też przyglądać się ewolucji technologii wykorzystywanej w EDPS. Pomagałem także inspektorom ochrony danych w realizacji ich zadań oraz pracowałem przy sporządzaniu opinii i wytycznych dla instytucji europejskich. 

Czego się nauczyłeś?
Nauczyłem się wielu rzeczy, począwszy od zaznajomienia się z prawnymi i politycznymi aspektami funkcjonowania tej instytucji, a skończywszy na umiejętnościach związanych z pracą w różnorodnym środowisku.

Jak spędzałeś czas poza pracą? 
Wiele czasu poświęciłem na udział w wydarzeniach odbywających się w Parlamencie i w Komisji. W wolnym czasie spotykałem się też z innymi stażystami.  

Czy wynagrodzenie stażysty jest wystarczające? 
To zależy. Na pewno nie pozwala na częste wojaże.

Czy odbycie stażu pomogło Ci znaleźć pracę, którą byłeś zainteresowany? 
Tak, absolutnie tak. 

Co byś powiedział ludziom, którzy chcieliby aplikować na staż w programie EDPS? 
Żeby nie wahali się ani chwili! To będzie najlepsze doświadczenie w ich życiu.

Rozmawiała Agnieszka Góralczyk

stopka strony