Inspiracje -

Ogrody Warty. Warto!


Nie bądź jak z drewna! A może... bądź? Drewniane meble z Poznania są tak fajne, że luzu i piękna zazdrości im każdy hipster.

Wyjaśnijmy: Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W maju 2015 roku aż cztery grupy uczestników zaprojektowały i własnoręcznie wykonały meble wypoczynkowe dla ogrodów społecznych zarządzanych przez Fundację Malta i Kolektyw Kąpielisko.

Było to nie lada wyzwanie, bo każdy z ogrodów był inny – i inne osoby z niego korzystały. Na przykład w Ogrodzie Wilda powstała niezwykła, wysoka na 3,5 metra konstrukcja z desek sosnowych, zakotwiczona w ścianie sąsiedniej kamienicy, która – dzięki systemowi modułów – zamienia się albo w scenę, albo – siedziska, lub miejsce do warsztatów dla dzieci. Z kolei Ogród Łazarz wzbogacił się o meble z mocnej sklejki, na których można siedzieć, lub, po rozłożeniu, leżeć, oglądając pokaz filmowy.

Nad pracą każdej z grup czuwali dyplomowani młodzi architekci polscy, węgierscy, czescy i słowaccy. A poznaniacy na tym międzynarodowym zamieszaniu skorzystali, oj, skorzystali...

stopka strony