Pomorska uczta dla ciała


Zdrowie przez wodę – taka jest idea ośrodków Spa. A wellness? Zgodnie z maksymą: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Polacy coraz chętniej troszczą się o swoje ciała – a pobyt w ośrodku Spa, strefie wellness – to prawdziwa uczta dla ciała, a co za tym idzie – dla ducha. Ale oczekiwania klientów rosną. Jak im sprostać?

Odpowiedź na to pytanie chcieli znaleźć uczestnicy tego projektu – nauczyciele szkół hotelarsko – turystycznych, szkoleniowcy, pracownicy hoteli z województwa kujawsko – pomorskiego. Odbyli oni dwutygodniowe praktyki zawodowe w organizacjach partnerskich (Hiszpania, Grecja, Włochy, Turcja, Francja, Litwa). Polacy mieli okazję dowiedzieć się, jak zarządzane są nowoczesne, luksusowe centra Spa, jaką mają ofertę? Jak zaprojektować i urządzić strefę wellness czy Spa w hotelu, ośrodku wczasowym? Jak przebić się na konkurencyjnym rynku tego typu usług?

Uczestnicy projektu opracowali pakiet informacyjny poświęcony tej właśnie tematyce, zorganizowali także konferencję. Organizatorzy mają nadzieję, że przedsięwzięcie przyczyni się do podwyższenia standardów w sektorze turystycznym w regionie, a także – udział w nim będzie dla uczestników gwarantem rozwoju zawodowego, uczyni ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.

Projekt został sfinansowany w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”  - Leonardo da Vinci (2007-2013).

stopka strony