Inspiracje -

Staż pomógł mi zrozumieć co lubię, a czego nie


Rozmowa z Samuelem Alonso Cerverą uczestnikiem programu stypendialnego Seal.

Dlaczego wybrałeś staż w EUIPO? 
Celem programu Seal jest zbliżenie środowiska akademickiego i rynku pracy z obszaru własności intelektualnej. To była unikalna możliwość zdobycia doświadczenia w różnych dziedzinach wiedzy, przy jednoczesnym poszerzeniu możliwości tworzenia sieci kontaktów.
Staż stanowił wartość dodaną do wykształcenia prawniczego z zakresu własności intelektualnej.

Czym zajmowałeś się podczas stażu? 
Rozwijałem moje mocne strony związane z komunikowaniem, redagowaniem i pisaniem.  Współtworzyłem raporty i opracowywałem strategie.

Co było najciekawszym a co najtrudniejszym zadaniem? 
Najciekawsze było codzienne tworzenie newslettera dla pracowników EUIPO. Najtrudniejsze zadanie to przygotowanie projektu wspólnego oświadczenia stażystów  EUIPO wyrażającego naszą wizję Unii Europejskiej. 

Czego się nauczyłeś? 
Staż pomógł mi zrozumieć co lubię, czego nie lubię i sprecyzować oczekiwania na przyszłość. Poprawił moją motywację, zdolności przywódcze, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. 

Jak spędzałeś czas poza pracą? 
Alicante jest nieziemskie. To dynamiczne miasto z zamkiem, starówką i długim nabrzeżem. W tygodniu jest raczej spokojne, w weekendy się ożywia. Życie nocne jest legendarne. W weekendową noc jest niesamowicie tłoczno i gwarnie. A następnego dnia można odpocząć przy idealnej pogodzie.  

Rozmawiała Agnieszka Góralczyk

stopka strony