Inspiracje -

Szkoła pod dębami


Seher Yumrutepe z Turcji w ramach Wolontariatu Europejskiego przez rok uczyła mieszkańców Gminy Dąbrowa języka angielskiego. Korzystając ze swoich doświadczeń opracowała podręcznik, który zawiera garść praktycznych wskazówek dla nauczycieli.

Seher we współpracy z Gminą Dąbrowa zrealizowała projekt pt. "School under Oaks". Jego celem było m.in: umożliwenie mieszkańcom podnoszenia kompetencji zawodowych za pomocą nauki języka angielskiego, zwiększenie świadomości międzykulturowej, promowanie aktywności społecznej i wolontariatu, propagowanie wiedzy na temat możliwości oferowanych przez programy UE oraz promowanie edukacji pozaformalnej.

W ramach projektu Seher prowadziła pozalekcyjne zajęcia języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizowała kurs przygotowujący maturzystów do egzaminu z języka angielskiego oraz prowadziła kafejkę językową. Pomagała także w organizacji wymian młodzieżowych, półkolonii i warsztatów. Podejmując wszystkie te działania eksperymentowała z pozaformalnymi metodami nauczania, a efektem tych eksperymentów jest stworzony przez nią podręcznik dla nauczycieli zawierający opisy ćwiczeń, gier oraz narzędzi do nauki języka, dzięki którym uczniowie już nigdy nie będą nudzić się na ich lekcjach! Seher podpowiada w nim również: 

  • Jak przyciągnąć uwagę uczniów?
  • Jak zainteresować ich tematyką zajęć?
  • Jak pomóc im przełamać barierę językową i sprawić, by zaczęli mówić w obcym języku bez skrępowania?

Z podręcznika pt. "Using Games in English Classes" można korzystać online lub pobrać go ze strony Gminy Dąbrowa.

W Gminie Dąbrowa działa Lokalny Punkt Eurodesk Polska.

 

stopka strony