Teatr w służbie ekologii


Przygotowanie spektaklu o charakterze ekologicznym z wykorzystaniem pacynek i przedmiotów codziennego użytku – takie zadanie postawili przed sobą młodzi ludzie z Szyszek i Starej Róży oraz ukraińskiego Vinogradowa, uczestnicy projektu „Dialog przez sztukę – teatr przedmiotu”. 

Spektakl „Teatr ożywionych przedmiotów. Jak żyć ekologicznie?” to tylko jedno z działań. Na projekt złożyły się także – poza warsztatami teatralnymi – warsztaty uczenia się międzykulturowego, gra miejska, podczas której młodzi odkrywali historię i kulturę miasta oraz gminy Stoczek Łukowski, a także wieczór kultur. Uczestnicy odwiedzili również Teatr Lalek Guliwer w Warszawie, spotkali się z ukraińskimi aktorami i stworzyli Lapbooka.

Cel projektu? Rozwój przez sztukę, uwrażliwienie na tematy związane z ochroną środowiska naturalnego, budowanie dialogu międzykulturowego, wspieranie tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia, wzajemnego poznania, ale też promocja dziedzictwa historycznego oraz kulturowego małych ojczyzn Ukrainy i Polski.

Projekt został zrealizowany w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży MEiN.

Więcej informacji o tym programie znajdziesz w najnowszej publikacji Eurodesk Polska: Międzynarodowe Wymiany Młodzieży

Autorka opisu projektu: Monika Rosmanowska

stopka strony