Inspiracje -

Trampolina do sukcesu


„Jak praca, to tylko we własnej firmie” – mówią jedni.  „Nie ma to jak na etacie!” – twierdzą inni. Kto ma rację? Gdy ma się kilkanaście lat – nie sposób powiedzieć. Ale temat zgłębić warto. Do udziału w projekcie tłumaczącym krok po kroku czym jest przedsiębiorczość i jak odnaleźć się na rynku pracy młodych ludzi z Ciechanowa, Mławy i Przasnysza nie trzeba było namawiać. 

Przedsiębiorczość, czyli pewnie wykłady o popycie i podaży? Żadnych takich. Po kilkudniowej intensywnej integracji – w projekcie brało udział 60 osób z różnych miast i szkół - każdy z uczestników stał się właścicielem firmy – owszem, tylko w grze planszowej, ale za to doskonale odwzorowującej rzeczywistość. Uczestnicy musieli wydawać pieniądze, obmyślać strategię i dogadywać się z innymi spółkami. Potem było spotkanie z trenerem i uczestnicy projektu byli gotowi na debatę z lokalnymi decydentami, odpowiedzialnymi za rozwój rynku pracy. 

Teraz już wiedzą, jak odnaleźć się na ryku pracy i z czym wiąże się prowadzenie własnej firmy a z czym praca na etacie. A po projekcie zostały nie tylko dobre wspomnienia i widza, który w innych sposób zdobyć nie sposób, ale również profesjonalne wideo -   dowód na to, jak bardzo można się rozwinąć w tak krótkim czasie.

 

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Erasmus+ 2014- 2020, Akcja 3 - wsparcie w reformowaniu polityk

stopka strony