Warto rozmawiać!


Urzędnicy – zbyt konserwatywni, młodzież – zbyt mało poważna. Takie łatki przyklejają sobie nawzajem obie strony. A gdyby zamiast bezmyślnego etykietowania spróbować… porozmawiać?

Na taki pomysł wpadli młodzi ludzie z Krakowa. Swój projekt zaczęli od spotkań informacyjnych, w czasie których szukali (i znaleźli!) odpowiedzi na pytania: jak młodzi mogą się  angażować w działalność na poziomie samorządu? Jak to wygląda w Europie? Czy wzorce europejskie uda przenieść się do Krakowa? Takiej wiedzy aż głupio nie przekazać dalej, innym młodym ludziom. Tylko jak to zrobić, żeby nie było nudno i przewidywalnie? Odpowiedzią okazał się… podcast! W końcu tego jeszcze nie było – pomyśleli twórcy projektu. A żeby wyszło profesjonalnie, młodzi wzięli udział w warsztatach dziennikarskich. 

W końcu nadszedł najważniejszy dzień w całym projekcie – debata w Urzędzie Miasta Krakowa. Młodzi ludzie usiedli przy jednym stole z rządzącymi i… porozmawiali jak równy z równym! Obie strony czegoś się nauczyły: decydenci zobaczyli, że młodzież chce decydować o sobie i o swoim mieście, a młodzi ludzie – że ich głos ma znaczenie.

 

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Erasmus+ 2014- 2020, Akcja 3 - wsparcie w reformowaniu polityk 

 

stopka strony