Inspiracje -

Wieża z klocków


Twoje klocki Lego z lat dzieciństwa kurzą się gdzieś na pawlaczu? Wyjmij je i zacznij się dzięki nim uczyć kompetencji społecznych. Do Polski wkracza nowa metoda szkoleniowa!

Na pomysł szkoleń z wykorzystaniem najbardziej znanych klocków świata wpadł sam ich producent. Stworzono specjalny zestaw klocków – LEGO Serious Play, czyli klocki… szkoleniowe. Technikę ich prowadzenia opracowywali naukowcy z Uniwersytetu w Lugano w Szwajcarii. Metoda LSP staje się coraz bardziej popularna na świecie. W Polsce jednak praktycznie nie jest ona stosowana przez trenerów, szkolących personel w małych i średnich przedsiębiorstwach. I właśnie tę lukę wypełniał projekt „LEGO Serious Play Learning for SME’s”, realizowany we współpracy z partnerami ze Szwajcarii, Grecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Chodziło o wypracowanie programu, pomocnego w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów biznesowych, np. z zakresu marketingu, zarządzania, wchodzenia na rynki zagraniczne… Tak, to wszystko można na sucho przećwiczyć… na klockach! W ramach tego wyjątkowego projektu, zamiast instrukcji obsługi LSP opracowano materiały interaktywne (e-pokazy), które będą wykorzystywane przez kolejnych trenerów.

Projekt realizowany był w ramach programu "Uczesnie się przez całe życie - Leonardo da Vinci" (Tranfer innowacji)

stopka strony